Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aralık ayında A serisi yatırımını 15 milyon Euro’ya yükselten günlük otel rezervasyonu platformu dayuse.com, 10 yeni ülkeye giriş yapmayı planlıyor.

Yatırım turu, sermaye girişimcilik firmaları; Idinvest Ortaklık ve Partech Girişimcilik tarafından yürütüldü, firmanın varolan yatırımcıları Accor Grup Kurucu Ortağı Paul Dubrele, Lesjeudis.com kurucusu Cedric Barbier ve American Express Travel eski başkanı Charles Petruccelli’ de sürece katkıda bulundu.

Alanında yeni olan bu Fransız firması 2010 yılında kuruldu, Paris, New York ve Sao Paulo ofisleriyle birlikte 15 ülkede faaliyet gösteriyor, dördüncü merkezini ise bu yıl içinde Hong Kong’ da açmayı planlıyor.

Gün boyunca otel odalarının boşluk oranlarından yararlanan platformun amacı; 2020 yılına kadar 60 ülkede faaliyet göstermek.

Birlikte çalıştığı oteller için %100 gelir sağladığını iddia eden platform, rezervasyonlardan komisyon elde ederek çalışıyor.

Dayuse Küresel Satış Başkan Yardımcısı Julien Siegfried; “her otelin günlük olarak %50-70 oranında boş odası mevcut, biz bunu değiştirmek için çalışıyoruz ve günlük kalışlar için yeni bir norm oluşturacağımıza inanıyoruz. Gecelik kalışlarda fiyatlar %70 daha düşük. Bunun anlamı; insanlar gerçekten güzel bir otelde fiyatın yarısını ödeyerek konaklayabilirler. Paket satma niyetimiz yok; fakat otellerin müşteriyi daha pahalı olanı satın almaya ikna etmek için iyi bir fırsatı var” dedi.

Hiçbir ön ödeme gerektirmeyen Dayuse; kullanıcılarının %40’ının iş için seyahat edenlerden oluştuğunu ve odaları dinlemek amaçlı kullandıklarını, bunların %20’sinin ise uzun süreli seyhat eden transit yolculardan oluştuğunu söyledi.

Siegfried; Dayuse’un seyahat ticareti alanında da çalışmaya istekli olduğunu; fakat önceliklerinin platformdaki otel sayısını arttırmak olduğunu, yalnızca Birleşik Krallık’ta üç yıldızdan 5 yıldıza kadar 300 otelin platformlarında faaliyet gösterdiğini belirtti.

En son yatırım ise, websitesinde konuk deneyimini iyileştirmek ve arama motorlarında görünürlüğü arrtımak üzere bir geliştirici ekibin göreve başlamasına yol açtı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz