Cruiseabout İlk Sanal Gerçeklik Lansmanını Gerçekleştirdi 0

Cruiseabout markası, Avustralya kruvaziyer pazarında daha önce hiç görülmemiş olan sanal gerçeklik deneyiminin lansmanını gerçekleştirdi.

Sanal gerçeklik, Avustralya kruvaziyer endüstrisi için bir ilk ve Royal Caribbean International ve de Carnival Cruise Line Avustralya ile işbirliği yapılarak hazırlandı ve Voyager of the Seas ve Carnival Spirit kruvaziyer gemilerinde kullanıcılara üç boyutlu, 360 derecelik
rehberli tur hizmeti sunuluyor.

En son teknoloji Samsung VR gözlükleri kullanılarak güçlendirilmiş sanal gerçeklik görüşü, her eyalette seçkin Cruiseabout mağazalarında ve online olarak Cruiseabout web sitesinde yer alacak, ayrıca sadece Cruiseabout müşterilerine özel olarak Facebook ve mobil cihazlar aracılığıyla da erişim sağlanabilecek.

Cruiseabout Genel müdürü Jarrod Pask;” şimdiye kadar, üretim maliyetleri dolayısıyla sanal gerçeklik teknolojisinin satın alınamayacak kadar pahalı olması, kruvaziyer sektörüne bu teknolojinin girişi için bir engeldi, tüketici gereksinimlerini de kapsayacak teknoloji ise son dönemde geliştirildi. Bizim kullandığımız gözlük formu geçen yıl sonunda sadece tüketici formunda üretildi. Son dönemde Facebook 360 derecelik video içeriklerine ev sahipliği yapmaya başlarken, bizler de sanal gerçeklik teknolojisini ön plana çıkarıyoruz ve tüm müşterilerimize bu deneyimi sunabildiğimiz için de gururluyuz” dedi.

Bu vizyon, mağaza deneyimini arttırmak ve müşterilerin rezervasyon işlemleri süresince sanal gerçeklik deneyimiyle ilk elden gemide yaşayacakları deneyimin önizlemesini yapmalarını sağlamak için Cruiseabout stratejisinin bir parçası.

Jarrot; “müşterilerimizin online ya da mobil cihazlar aracılığıyla sanal gerçeklik görüşüne erişebilmelerini sağlarken, bu aynı zamanda kruvaziyer rezervasyon sürecinde ezber bozan ve ortak çalışmaya dayalı, interaktif bir süreç te olacak, bizler bu süreci onların sanal gerçeklik deneyimini arttırmak için bir yöntem olarak görüyoruz. Ayrıca, bu teknolojiyi müşterilere sunmamız büyük bir motivasyona da sebep oldu, gezginlerin eğitilmelerini ve daha bilinçli kararlar almalarını sağladı; kruvaziyerlere, gemilere, kabin türlerine ve güverteye alışık olmayan gezginler için sanal gerçeklik görüşü, karar verme süreçlerinde de çok büyük bir öneme sahip, bu sayede gerçek hayatta gemiye binmeden önce bu deneyimin nasıl olduğunu biraz da olsa tadabilecekler. Sanal gerçeklik görüşü sayesinde müşteriler hem gemileri hem de gemi deneyimini baştan aşağı inceleyebiliyorlar; tiyatro gösterileri, restoranlar, gemideki tesislerin önizlemesini ve Voyager’da olduğu gibi su kayağını, ayrıca kabinlerin de incelemelerini gerçekleştirebiliyorlar” dedi.

Cruiseabout, gemilerinin tamamında sanal gerçeklik deneyimini geliştirmeyi de planlıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.