Cruise Firmaları Türkiye’yi Güzergahlarından Çıkarmaya Başladı

Norwegian Cruise Line firması bu sene Türkiye’yi bütün güzergahlarından çıkaracaklarını açıkladı. Şimdi bütün gözler Carnival ve Royal Caribbean’a çevrilmiş durumda.

Üç cruise firması geçtiğimiz cuma günü İstanbul’daki intihar saldırısı nedeniyle Türkiye’deki duraklarını rotalarından çıkardıklarını belirtti.

Norwegian Cruise Line, Oceania Cruises, ve Regent Seven Seas Cruises firmaları — hepsi Norwegian Cruise Line Holdings’e ait — 2016 yılı boyunca bütün rotalarından Türkiye’yi çıakrdı. Bu üç firmaya ait 50 farklı sefer bu durumdan etkilendi.

Firmalar şu anda alternatiflerini açıklamadılar fakat bu rotalarda rezervasyon yaptırmış kişileri bilgilendirdiklerini ve yakında da websitelerinde güncellemeleri paylaşacaklarını belirttiler.

Tabi cuma günü yapılan bu açıklamadan önce MSC Cruises firması da çarşamba günü bir sonraki açıklamaya kadar Türkiye operasyonlarını durdurduklarını açıklamışlardı. MSC Magnifica gemisi ile 29 Mart itibariyle haftalık olarak İstanbul ve İzmir’e uğrayan ziyaretçiler artık Atina ve Mikonos’u ziyaret edecekler.

” Üzülerek belirtmeliyiz ki bu karar müşterilerin artan kaygıları ve İstanbul’daki trajik olaylar sonucu alındı” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Crystal Cruises’de geçen hafta gelecek planları için Mayıs ve Haziran aylarında Crystal Symphony gemisi ile Türkiye yerine Yunanistan’a gitmenin daha mantıklı olacağını belirtti. Ayrıca lüks gemileri olan Crystal Espirit’de muhtemelen değişecek.

Royal Caribbean International, Princess Cruises ve Holland America Line ise Türkiye’deki liman güvenliklerini araştırdıklarını ve şu anda karar aşamasında olduklarını belirtti..

Costa Cruises ise geçtiğimiz Ağustos ayında ABD konsolosluğuna yapılan saldırı sonrası bütün seferlerini iptal etmiş olmasına rağmen bu seneki güzergahlarında bir değişikliğe henüz gitmedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!