Crowne Plaza Çalışanlarını Tasarımcı Timo Weiland Giydiriyor

Crowne Plaza çalışanları yakın zamanda, bir defilede giyilebilecek şıklıkta üniformalarını giymeye başlayacaklar.

Aile şirketi olan InterContinental Hoteller Grubu, Crowne Plaza Güney ve Kuzey Amerika stil direktörü olarak New York merkezli kadın ve erkek giyim markası sahibi Timo Veiland ile anlaştı. Weiland, üniforma tasarım ortakları olarak Alan Eckstein ve Donna Kang ile birlikte çalışacak.

Haber, InterContinental oteller Grubu’nun Kuzey ve Güney Amerika’da bulunan otellerini canlandırmak üzere 200.000.000 dolar harcama taahhüdü verdikten 3 ay sonra duyuruldu. “Crowne Plaza Canlandırma Programı” olarak adlandırılan program ayrıca; teknolojinin güncellenmesi, ortak alanlarda ve odalarda daha esnek çalışma alanlarının oluşturulmasını içeren mülk tasarımı ve daha iyi yatak ve yastıkları da içeriyor.Marka ayrıca yeni yiyecek ve içecek sunumları da yapacak.

Weiland; modern üniforma tasarımları için Crowne Plaza çalışanlarıyla da işbirliğine gittiğini söyledi. Ayrıca, New York moda haftasında eskizlerini sergileyeceğini de sözlerine ekledi.

Önümüzdeki yıl tüm otel çalışanları tarafından giyilecek olan üniformalara “Momentum by Timo Weiland” adı verilecek.

Bir otel firmasının çalışanlarının görünüşü ile ilgili düzenlemeler için moda tasarımcısı ile anlaşması aslında bir ilk değil. Örneğin; Park Hyatt New York’un üniforma tasarımcısı First Lady Michelle Obama gibi ünlüleri giydiren Narcisco Rodriguez olmuştu. Shangri-La Toronto ise üniforma revizyonu için yerel bir lüks moda tasarımcısı olan Sunny Fong’u işe almıştı.

Weiland; o ve ekibinin üniformalarda 17-20 arası değişiklik yaparak her iki cinsiyet tarafından da giyilebilecek şekilde ön büro, vale, bellmen ve diğer pozisyonlarda çalışanlar için uygun olduğunu, farklı iklimlere, banliyölere ya da kentsel bölgelere göre ayarlamalar yapılabileceğini söyledi.

Üniformalar özellikle açık havada da giyilecek şekilde Crowne Plaza’nın imzası haline gelmiş asit sarısı yanında grinin farklı tonlarından oluşan renklere sahip olacak.

Weiland New York Cadillac House’da bulunan Moda Laboratuarı’nda; “üniformaların güzel bir terzilikle uyum içerisinde, ince detayları, şekil ve işlevleri var, bunaltan bir his vermiyor, aşırı şık değil; fakat fazlasıyla gösterişli ve asil” dedi.

Crowne Plaza ve Holiday Inn markaları Kuzey ve Güney Amerika Başkan Vekili Eric Lent; Üniformalarımız için bir modacı ile anlaşmamız IHG için bir ilk. Crowne Plaza yenilenirken takımım ilk izlenimin ne kadar önemli olduğunun farkına vardı. Yaptığımız analizlerden biliyoruz ki misafirlerimiz kapılarımızdan içeriye doğru yürürken, onlarda ilk 5 ila 10 saniye içerisinde bir izlenim oluşuyor. Bu yüzden ilk izlemin her şeyden önce aklımıza geldi” dedi.

Lent ayrıca; “iyi üniformalar çalışanlarımızın da iyi hissetmesini sağlayacaktır.Çalışanlarımız bu kıyafetleri giymekten gurur duyacak. Kim olduğunuzun yansıması olan bir üniforma giyiyorsanız otomatik olarak kişilikte bir yükselme duygusunu da hissediyorsunuz, bu da misafirlerimiz için daha iyi bir hizmet deneyimi yaratıyor” dedi.

Weiland ve ekibinin moda çizgisi günümüz gezginlerine hitap etme eğiliminde bu da kolayca otelcilik sektöründe kullanılan üniformalara uygulanabilir.

Weilad; “biz burada son kullanıcıyız, bizler müşteriyiz, küresel gezginleriz, bir iş-yaşam dengesi artık yok, daha çok bir iş-yaşam karşımı var, işlerimizi halletmek için herhangi bir yerden çalışmanın mümkün olmasını istiyoruz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!