Colorado Nehri, Street View’la Artık Çok Daha Yakın 0

Colorado River
En son Taj Mahal’in de aralarında olduğu Hindistan’daki 30 yapıyı Street View’la (Sokak Görünümü) hayatımıza sokan Google, yeni bir yeri daha kullanıma sundu. Güneybatı Amerika ve Kuzeybatı Meksika arasında uzanan Colorado Nehri‘ni Sokak Görünümü’ne kavuşturan Google, nehrin 460 km’lik, otomobillerin giremediği kısmında Street View Trekker sayesinde görüntüleme gerçekleştirdi.360 derecelik panoramik görüntülerle Colorado Nehri’nin eşsiz manzarasını ve kanyonları gözler önüne seren Google, geçtiğimiz yılın kasım ayında Venedik’i  de aynı şekilde internetten gezmeye mümkün hale getirmişti.

Dünyayı bizler için küçültmeye devam eden Google’ın sallarla ve 15 kamerayla gerçekleştirdiği bu çalışma güneşin en yüksek olduğu zamanda çekildi. Bununda sebebi de görüntülerde gölge olmaması. Colorado Nehri’nin Sokak Görünümü’ne buraya tıklayarakulaşabilirsiniz.

Kaynak: Log Dergisi

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe