Çocuklarla Uçuş için İpuçları 0

Çocuklarla seyahat için en iyi ipuçlarını bir araya getirdik. İster yurtiçi ister yurtdışı uçuşlar olsun, işte çocuklarla en kolay nasıl seyahat edilir.

  • Biletinizi almadan evvel, çocuklarla seyahat için havayolu şirketinizin düzenlemelerini ve fiyatlarını kontrol edin. Örneğin birçok havayolu firması eğer kucağınızda bebeğinizle seyahat edecekseniz ekstra bir ücret talep etmez.
  • Uçuş rezervasyonu yapın böylece çocuklarınıza çok yüklenmemiş olursunuz. Bu şu demek oluyor, çocuklarınızın uyku saatine uygun rezervasyon yapmayı deneyin, aktarmalı uçuşlar arasında fazla zaman olmasına izin verin. Eğer çocuklarınız yorulursa ve ya acele ettirilirse, tedirgin olabilirler ya da mızmızlık yapabilirler.
  • Çocuklarınızın rahat giyindiğinden ve de bir sürü düğme, bağcık ya da kravat içeren kıyafetler giymediğinden emin olun. (Tuvalete gitmeyi biraz daha kolaylaştırır) Gece boyu seyahat edecekseniz belki evden ayrılmadan önce çocuklarınıza pijamalarını giydirmek isteyebilirsiniz.
  • Havayolu firmanızın koltuk rezervasyon politikalarını göz önünde bulundurun. Eğer koltuklar check-in sırasında ayırtılıyorsa, aile ya da grup olarak seyahat etmeyi garanti altına almak, ayrı ayrı oturmak zorunda kalmamak ya da diğer yolculardan koltukları değiştirmek için ricada bulunmamak adına mümkün olduğunca erken check-in yapın.
  • Ailenizin el bagajını çocuklarınızı düşünerek hazırlayın. Onları havaalanında ya da uçuş sırasında oyalamak için favori kitaplarını, oyunlarını ya da oyuncaklarını aldığınızdan emin olun. Yanınızda atıştırmalık bir şeyler de bulundurmak isteyebilirsiniz, özellikle çocuklarınız yemek konusunda seçiciyse. Yedek kıyafetler, bir paket ıslak mendil almanızı tavsiye ederiz çünkü ne zaman bir dökülme ya da kaza yaşayacağınızı bilemezsiniz.
  • Çoğu zaman çocukların kulakları uçak kalkarken ya da inerken meydana gelen basınç değişimine karşı hassastır dolayısıyla ağrıyı hafifletmeye yardımcı olacak atıştırmalıklar ya da içecek bir şeyler bulundurun.
  • Kendinize de dikkat edin. Çocuklarınızın nasıl olduğuna odaklanmak kolay olabilir fakat önünüzdeki fantastik tatili düşünerek mümkün olduğunca rahat ve sakin kalmaya çalışın.
Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe