Çocuklarla Gezmek İsteyenler için Legoland Billund 0

legoland11 300x225 Legoland Billund   DANİMARKA BillundBir çoğunuz bu yaz nereye gidelim diye tatlı bir telaş içindesiniz. Eğer çocuklarınızla bir plan yapmayı düşünüyorsanız bizin önerimiz Legoland Billund ,lego temalı eğlence parkları zincirinin en eskisidir.1968 yılında hizmete giren parka yılda yaklaşık 1.7 milyon ziyaretçi gelmektedir. Danimarka’nın , Kopenhag dışında , en çok turist çeken noktasıdır.

Parka ,Kopenhag’dan ve Hamburg’dan hızlı trenlerle yada Billund Havaalanı’na uçak ile ulaşma  imkanları mevcuttur.

Legoland , 7 bölümden oluşmaktadır. Miniland ve Duplo Land, küçük yaş grubu çocuklara yönelik oyunları ve trenleri içerir. Ayrıca Miniland’da , Danimarka’nın  önemli yapılarından oluşan, Legolardan yapılmış, bir minyatür şehir gezilebilir.

İmagination Zone ,hayal gücüne yönelik, görsellik yönü ağırlıklı olarak, müzik çeşmesi, Atlantis –akvaryumları gibi etkinlikleri barındırır. Lego Cıty , Legolarla nasıl üretim yapılabildiğini gösteren ve uygulatan merkezdir.

Knight’s Kingdom   ile Adventure Land ,heyecana yönelik hız ve su oyunlarını kapsayan bölgelerdir. Legoredo Town da ise, hızlı ve temalı  trenler ağırlıktadır. Piratenland ,daha ziyade su oyunlarının gruplandığı bir bölge olmuştur.

Tüm bölgelerdeki oyunlar, yan yana , iç içe bulunmakta ,park içerisinde ayrıca, belirli saatlerde gösterilerin yapıldığı, kapalı alanlar ile  restoranlar ve yine lego temalı hediyelik eşya mağazaları bulunmaktadır.

Billund için özel promosyon yapan THY sadece 99 EUR ‘ya uçmanızı sağlıyor. Yapılan bu kampanya ile sadece 09.07.2012 – 16.09.2012 tarihleri arasında seyahat yapabilirsiniz. O nedenle İstanbul – Billund seferleri için şimdiden rezervasyon yaptırmanız iyi olacaktır.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe