Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hindistanlı online seyahat acentası ClearTrip, Kalküta merkezli Otel Bilişim Teknolojileri işletmesi IManageMyHotel’ e miktarı belirtilmeyen bir yatırım gerçekleştirdi.

Online seyahat acentası, bu işletmeyi daha küçük işletmelerin rezervasyonlarına yardımcı olmak amacıyla satın aldı.

Kurumsal Strateji Başkanı Aditya Agarwal; “ Cleartrip büyüyen bir işletme ve platformunda 25.000’den fazla otel bulunuyor; ancak bu otellerden birçoğu teknolojik olarak gelişmemiş küçük ya da orta büyüklükteki oteller ve envanterlerini gerçek zamanlı olarak yönetemiyorlar. İşte bu yüzden IManageMyHotel’i satın aldık” dedi.

2014’te kurulan IManageMyHotel, bulut tabanlı mülk yönetim sisteminde bulunan özellikleriyle küçük otellerin bir dizi dağıtım ve operasyonel rollerine yardımcı oluyor.

IManageMyHotel Kurucu Ortağı ve CEO’su Sourav Goswami yerel iş basınına; 50-100 otel odası arasında değişkenlik gösteren 200 otel müşterileri olduğunu söyledi.

Hindistan’ın büyüyen online konaklama sektörü içerisinde, otellere bulut tabanlı mülk yönetim sistemi seçenekleriyle birlikte dağıtım ve operasyonel modüllerin de sunulması gelişen bir sektör haline geliyor. IManageMyHotel’in iddiası programın daha yavaş 2G bağlantısı için de uygun olduğu yönünde ve hatta otelcilerin bu programı internet bağlantısı olmadan da kullanabilmesi mümkün, bu da ülkenin en uzak otel işletmeleri için dağıtım seçeneklerinin açılması demek.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz