Cheapflights, CarTrawler ile Olan Ortaklığını Duyurdu 0

Cheapflights’ın internet sitesinden uçak ve tatil paketleri araştırması yapabilen müşteriler, artık otomobil arama şansına da sahipler.

Online B2B seyahat teknolojisi platformu CarTrawler ile ortaklık kuran şirket, 174 ülkeden 30 bin hizmet noktasında 1500 araç kiralama acentasıyla uçak arama ve diğer tekliflerini bir adım öteye taşımış oldu.

Cheapflights yöneticisi Andrew Shelton: ”Kullanıcılarımıza hiçbir yerde bulamayacakları ölçüde bir araç kiralama hizmeti sunuyoruz. Bunun yanında dünya çapındaki araç kiralama şirketleriyle bağımsız küçük ölçekli şirketleri kıyaslamalarına olanak sağlıyoruz.” dedi.

CarTrawler’ın üst düzey kurumsal yönetim müdürü Michael Cunningham: “Cheapflights’ın yüksek kapasitedeki müşteri tabanından yararlanabilmek için onlarla çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” yorumunda bulundu.

Yakın zamanda yaşanan gelişmelerden biri de Cheapflights’ın seçtiğiniz havalimanına yakın olan havalimanlarından daha ucuz uçuş seçeneklerini göstermeye başlaması ve rezervasyonda online turizm acentası ve direkt olarak hava yolları firmasından rezervasyon yapabilme seçeneğini devreye sokması oldu.

Dahası, Cheapflights artık uçuş arama seçeneğinin yanı sıra uygun oteli bulmanıza da olanak sağlıyor.

Cheapflights, mobil uygulamasının kullanımının 2016 yılının ilk çeyreğinde %34 7 arttığını belirtmişti.

Shelton: “Uçuş arama bizim daima göz bebeğimiz olarak kalacak. Ancak sitemize yapılan ziyaretlerin %50’si aynı kullanıcılar tarafından yapılmakta. Bu da turizm ürünleriyle ilgili zamanında ve doğru bilgi sağlama konusunda bize olan güveni gösteriyor.”

“Araç kiralamayı ürün gamımıza eklemek de uçuş ve otel aramadan sonra gelişen doğal bir adım olarak görülmelidir.” diye ekledi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.