Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Chatbot ve ses tanıma teknolojisini unutun. Hawaii havayolları (Hawaiian Airlines) müşterilerine, müşteri hizmetleriyle iletişim kurabilmeleri için daha az stresli iki yönlü mesaj seçeneği sunarak eskiye geri dönüyor.

LivePerson destekli bu kolaylık müşterilere, gelişmeler, check-in zamanları, kapı değişimleri ile ilgili havayollarından gelen tek yönlü mesajlar ya da çağrı merkezleri yerine, kişisel müşteri hizmetleri asistanı sağlıyor.

Hawaiian’ın müşterileri artık mesajlara, aynı sms ekranında birden fazla konuşmaya cevap verebilir ve telefondan bildirimleri açabilirler.

Hawaiian Airlines’ta kıdemli genel müdür olan Tracy Behler “mesajlaşma, öğrenme eğrisi olmadığı için çok popüler” diyor. “Aslında böyle bir seçenek olduğunu gördükleri anda müşteriler mesajlaşmayı tercih ediyorlar. Mayıs ayında bu uygulamayı başlattığımızdan beri mesajlaşmayla gerçekleşen konuşmaların sayısı tahminlerimizi aştı ve mesajlaşma ile müşteri memnuniyeti sesli iletişimden daha yüksek. Aynı zamanda,  yetkililerimiz de daha verimli.”

“Bu mesajlaşma uygulaması müşterilerle olan iletişimimize nasıl yenileyeceğimizin ilk aşaması. Gelecekte, uygulamamıza yerleştirilmiş bir mesajlaşma seçeneği gibi daha çok bağlantı noktası eklemeyi planlıyoruz, böylelikle bizimle her yerde her zaman iletişim kurmak gerçekten basit ve stressiz bir hale geliyor”.

LivePerson’ın kurucusu başkanı Robert LoCascio “Hawaiian  Airlines müşterileriyle bağlantı kurmada seyahat sektörüne öncülük etmekte” diye belirtiyor.

“Mobil mesajlaşma yoluyla müşterilere hareket halindeyken şirketle bağlantı kurmanın bir yolunu sunarak Hawai havayolları müşteri deneyimini basitleştiriyor ve gezginlerin havayolu firmasıyla aile ve arkadaşlarıyla olduğu gibi, aynı şekilde iletişim kurmasına imkan sağlıyor.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz