Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

EasyJet Holidays’in lider ekibi, operatörün ağır bir yönetim kurulu ataması gerçekleştirmesinden sonra “Tui mark II” olarak adlandırıldı.

Sekiz güçlü yönetim kurulu üyesinden dördü daha önce Tui için çalışmıştı. Bunlar ticari direktör Alex Loftus, strateji ve kaynak direktörü Paul Bixby, iletişim direktörü Fiona Jennings ve finans direktörü Michelle Heywood’dur.

Travel Weekly Business Breakfast panelistleri, easyJet’in planlarının rekabeti artıracağını ve çevrimiçi seyahat acenteleri üzerinde baskı yaratacağını söyledi.

Miles Morgan Travel’ın sahibi olan Miles Morgan; “Çevrimiçi seyahat acenteleri (OTA) alanı önümüzdeki 12 ay boyunca büyüleyici bir manzara sunacak. Eğer Tui mark II – yani easyjet’de toplanan kişiler Tui ile aynı rotada ilerler ve yalnızca uçuşlarda farklı fiyatlar uygularlarsa, OTA’lar easyjet ile rekabet edilebilir rekabetçi fiyatlı stoklara erişimi çok daha zor bulacak” dedi.

Icelolly.com CEO’su Richard Singer da bunu onayladı. Kendisi, On the Beach ve Love Holidays’in şu anda paket tatil pazarından büyük bir pay aldığını belirtmekle birlikte; “Gelecek yıl akışında easyJet Holidays’in de olmasını sağladık. Onlar sadece beyaz bir etiket aramıyorlar; bu tam bir tur operatörü işi olduğundan, daha rekabetçi hale gelecek” dedi.

Kurulun geri kalanı dijital yönetici James Hardy, geçici teknoloji lideri Paul Curtis, pazarlama direktörü Mary Newcombe ve hukuk direktörü Rebecca Mills’den oluşuyor.

Hardy ve Curtis daha önce Jet2 ve Jet2holidays için çalışıyorlardı.

Atamalar, Tui’nin eski grup ürünü genel müdürü Garry Wilson’ın Kasım ayında easyJet Holidays‘in CEO’su olmasını takip etti.

Kendisi, bu takımın, “tatil pazarında önemli bir oyuncu” olmak için ihtiyaç duyulan “hırs, tecrübe ve çeşitliliğe” sahip olduğunu söyledi.

EasyJet Holidays Genel Müdürü Mandy Round “diğer profesyonel fırsatları araştırmak için” işinden ayrılmıştı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz