Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Alibaba Grup’un seyahat hizmeti platformu Fliggy, Çinli yolcuların artan satın alma gücüne ilişkin sunulan fırsatları yakalamaları için denizaşırı tüccarlara yeni bir çözüm sunan “Fliggy Buy” ı başlattı.

Hizmet, Çinli gezginlerin destinasyonlarına ulaşmadan önce Fliggy’de arama yaparak, satın almak istedikleri ürünleri destinasyona ulaştıktan sonra mağazalarda bulabilecekleri yeni bir alışveriş kanalı sunuyor. Ayrıca, yurtdışındaki turistlere daha zengin bir deneyim sunmak için endüstri oyuncularıyla birlikte çalışarak Çinli turistler için uluslararası seyahat etmeyi destekleyen Alibaba’nın “Global Fun” stratejisini de geliştiriyor.

Fliggy Buy‘taki tüccarlar hem yurtdışında hem de Çin dahilinde gümrüksüz ve vergisiz satış mağazaları, uluslararası üne sahip markalar, özel yerel mağazalar ve gittikçe artan sayıda alışveriş bölgesi içerecek. Furla, Hong Kong ve Japonya’dan Laox bu kanala katıldı ve daha fazla sayıda tüccarın da katılması bekleniyor.

“Bütünsel bir seyahat deneyimi”

Fliggy Buy Başkanı Roman Zhu; “Fliggy, dijital çağda seyahat etmeyi kolaylaştırmayı taahhüt ediyor. Fliggy Buy’ın lansmanı, Çin’den çok sayıda turisti yenilikçi çözümler geliştirerek hedeflemek isteyen tüccarlarla çalışmak için en son hamlemizi temsil ediyor.

“Amacımız, dijital teknolojinin potansiyelini benimsemek ve yemek, konaklama, ulaşım, gezi, alışveriş ve eğlence gibi bütünsel bir seyahat deneyimi sağlamak” dedi.

Fliggy Buy aracılığıyla, Çinli müşteriler, yurtdışındaki bir seyahatten önce kendi dillerinde sunulan ürünler hakkındaki bilgilere ve alıcı incelemelerine erişebilirler. Bu, satın alma işlemine başlamadan önce özellikleri anlamalarına ve farklı satıcılar arasındaki fiyatları karşılaştırmalarına yardımcı olur. İstedikleri ürünleri, özellikle de sınırlı sayıda olanları, yolculuktan önce satıcıların stokta bulundurmalarını isteyebilirler ve çevrimiçi olarak rezervasyon yapmaları, müşteri hizmetleri talep etmeleri de mümkün olur.

Bu hizmeti kullanan Çinli gezginler, popüler tüccarlar tarafından sunulan kozmetik, bavul, çanta ve alkol gibi çeşitli ürünler arasından seçim yapabilir. Bir mağaza seçtikten sonra kişisel bilgilerini girerek ödemeyi tamamladıktan sonra, ürünlerini boş zamanlarında alabilirler, bu da destinasyonlarını keşfetmeleri ve deneyimleri için daha fazla zaman kazanmalarını sağlarlar.

“Ürün kategorilerini zenginleştirmek… daha fazla denizaşırı işyerini işe dahil etmek”

Zhu, “Gümrüksüz ve vergisiz mağazalar, Çin çıkışlı turistler arasında en çok ziyaret edilen alışveriş ve tüketim mekânları olduklarından, tanıtımın ilk aşamasında odak noktamız. Bir sonraki adımımız, Fliggy Buy ürün kategorilerini zenginleştirmek ve üst düzey lüks markaları, ev elektroniği satıcılarını, eczane ve kozmetik mağazalarını, daha fazla Çinli tüketiciye ulaşmalarına yardımcı olmak için daha fazla denizaşırı işyerini işe dahil etmek” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz