Çevrimiçi Lüks Tur Operatörü Destinology, Stewart Travel Ana Şirketine Satıldı

Stewart Travel’ın sahibi Brooklyn Travel Holdings, açıklanmayan bir meblağ karşılığında Saga’dan çevrimiçi lüks tur operatörü Destinology’yi satın aldı.

Canterbury Travel, Villa Select, CruiseKings, Scotland’s Cruise Center, GolfKings ve My Canada Trips gibi işletmelerin sahibi olan Brooklyn Travel Holdings, Orijinal satış planları suya düştükten sonra Eylül ayında tur operasyonunu durduracağı haberinin ardından 50’nin üzerinde uzmanla Saga’ya başvurdu.

Brooklyn, marka, veritabanı ve Bolton merkez ofisi dahil olmak üzere uzun vadeli bir kiralama ile gelen varlıkları satın aldığını söyledi. Destinology’nin Wilmslow’daki perakende tesislerini satın almadı.

Toplamda 500 ileri rezervasyon, Sivil Havacılık Otoritesinin onayını takiben Brooklyn Travel Holdings’in belgesine aktarıldı.

Marka korunacak ve işletme, zamanla onu “eski ihtişamına” geri döndürmeyi ümit eden grup içinde ayrı bir varlık olarak işletilecek.

İşletmenin kapanmasıyla ilgili olarak Saga ile istişare halinde olan yaklaşık 100 personel, şimdi Brooklyn Travel Holdings ile bir istişareye girdi. “Önemli sayıdaki personel” işlerini koruyacak.

CEO Duncan Wilson; “Destinology’yi satın aldığımız için çok mutluyuz. Bir süredir lüks seyahat sektörüyle ilgileniyor ve fırsat arıyorduk.

“Destinology’nin kapatıldığını okuduğumuzda şaşırdık ve üzüldük, bu yüzden bu noktada Saga’ya son birkaç haftadır üzerinde çalıştığımız alternatif bir teklifle yaklaştık” dedi.

İşletmenin kültürünün kendi kültürüne “uyduğunu” ve personelin yeni sahiplerine göre mutlu olmasını sağlamak için “sıkı çaba” gösterileceğini söyledi.

Kendisi; “İşlerinden mutlu olmalarını ve kendilerini rahat hissetmelerini istiyoruz. Kesinlikle önemli bir kısmını elimizde tutacağız, ancak hepsini değil. Bazılarının zaten başka işleri olabilir” dedi.

Bir Saga sözcüsü; “Destinology’nin Brooklyn Travel’a satışının tamamlandığını teyit etmekten memnuniyet duyuyoruz. Destinology ekibine son birkaç yıldır sıkı çalışmaları ve bağlılıkları için teşekkür ediyor ve gelecek için başarılar diliyoruz” dedi.

Wilson, Bolton tesislerinin satın alımın ardından Destinology’nin merkez ofisi olarak kalacağını ve grup tarafından devralınan gelecekteki işletmelerin üssü haline gelebileceğini söyledi.

Brooklyn Travel Holdings, başka “bir veya iki” işletme ile görüşmelerde ancak hiçbir satın alma “yakın” değil.

Wilson; “İngiltere’nin kuzeyinde başka şeyler bulduğumuzda, muhtemelen onları aynı yere yerleştireceğiz. Önümüzdeki yıl kuşkusuz başka işler de alacağız.

“Sağlam ve uygulanabilir işletmeler arıyoruz. Kruvaziyerler ile ilgileniyoruz; devam edecek durumda olmadıklarını veya yardıma ihtiyaç duyduklarını düşünen birkaç gemi distribütörü var” dedi.

Wilson, grubun 2021 yaz ve sonbahar ayları için yapılan rezervasyonlarda satışlarda artış olmasını beklediğinde Ocak ayı için Destinology için bir pazarlama planı oluşturmayı planladığını söyledi ve; “Acelesi yok. İnsanların mutlu olmasını ve iç süreçlerin hepsinin birlikte çalışmasını sağlayacağız. Rezervasyonlarda bir artış göreceğimizi ve Ağustos’tan itibaren Ocak ayında satacağımızı düşündüğümüz şeyler için planlarımızı formüle edeceğimizi tahmin ediyoruz.

“Destinology, son beş yılda yaklaşık olarak her yıl 50 milyon sterlin ila 60 milyon sterlinlik lüks tatil satan ve her yıl yaklaşık 1,2 milyon sterlin kazanan bir işletme.

Wilson; “Bu beklenmedik Covid felaketinden önce bu iyi ve güçlü bir işletmeydi. Bu yıl onu yenemeyecek çünkü bu yıl süper zorlu olmaya devam edecek; ancak Covid geçtikten sonra işletmeyi eski ihtişamına geri döndürmememiz için hiçbir neden yok” dedi.

Wilson, grubun pandeminin etkisine dayanacak güçlü bir mali konumda olduğunu söyledi. Geçen yıl Brooklyn Travel Holdings’in markaları yaklaşık 120.000 yolcu taşıdı.

Brooklyn Travel Holdings, Minoan Group’tan Stewart Travel’ın satışının bir parçası olarak yaklaşık iki yıl önce kuruldu. Bu, Wilson’un Minoan’dan ayrılması takip etti. Wilson daha önce, My Travel Group olarak yeniden markalanmadan önce Airtours Group’a satılan Direct Holidays’in İngiltere CEO’suydu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!