Certify Verilerine Göre Airbnb Büyümeye Odaklanmalı 0

Certify sistemine yüklenen harcama bilgilerinden derlenen 2016 bulguları, Airbnb için bazı önemli istatistikler içeriyor.

Geçtiğimiz sene boyunca Airbnb 2014’ten beri devam eden işlem hacmini iki katına çıkarma eğilimini devam ettirdi. Rezerve edilen oda sayıları tam olarak belirtilmese de Certify verilerine göre Airbnb, otelcilik alanındaki tüm harcamaların %0.27’sinden sorumlu görünüyor.

%1’den düşük pazar payı ise göründüğü kadar zayıf değil. Certify‘a göre en çok harcama yapılan otel zinciri olan Hampton Inn, toplam pazar payının %8.82’sini elinde bulunduruyor. Certify‘ın en çok para harcanan 15 otel zincirinin son ismi Residence Inn ise %1.18lik pazar payına sahip.

Certify‘a göre benzer yada nispeten artan bir büyüme oranıyla Airbnb gelecek senenin sonlarına doğru en çok harcama yapılan 15 otel zinciri listesine yerleşebilir.

2016 raporunun Airbnb hakkındaki diğer bir durum bilgisine göre otellerin ortalama kalış süresi olan 2.58’e oranla Airbnb‘nin ortalama kalış süresi 4.51 gece.

Certify CEO‘su Robert Neveu‘ya göre:”Uber ve Airbnb gibi paylaşımlı konaklama seçeneklerinin tercih edilmesindeki artış, kurumsal gezilerin tüketiciye uyarlanması eğiliminin altını çiziyor.

Uber %6 oranla 2016’da tüm kategorilerde en çok harcama yapılan marka oldu. Lyft sene boyunca daha güçlü bir gelişme gösterse de, Uber kara ulaşımı kategorisinde yapılan harcamaların da yarısından fazlasını elinde bulunduruyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe