CarTrawler’dan Bobby Healy’e Göre Google Rakiplerini Silip Süpürecek. 0

CarTrawler’dan Bobby Healy’e göre havayolu firmaları, inceleme ve meta arama sitelerini yok etmekle tehdit eden Google’ın “Uçuş Araması“na karşı savaşmalı.

Dublin merkezli araba kiralama şirketinin teknolojiden sorumlu başkanı  Healy,  Dublin’deki CAPA  Havayolu Liderleri Zirvesinde “Google tekel konumunu kötüye kullanıyor ve ölçeği ve büyümesi korkutucu” dedi.

Londra’daki Eyefortravel Europe zirvesinde yaptığı uyarıyı tekrar ediyor ve “ Google şu anda her online havayolu rezervasyonu için 16 dolar kazanıyor ve havayolları Google’a gerçek zamanlı ürün ve ücretler sunuyor” diyor.

Google‘ın müşterilerinize daha çok erişimi var, sahip olabileceğinizden çok daha fazla veriye ve hiçbir şirketin sahip olamayacağı mühendislik yeteneğine sahip”.

CAPA’da, “Google meta arama operatörlerini ortadan kaldıracak. İlki ise Tripadvisor gibi araştırma ve değerlendirme siteleri olacak. Ardından ise Kayak ve Skyscanner gibi meta arama siteleri gelecek” dedi.

“Google Uçuş Arama” havayolu sektörü ve seyahat dağıtımı için kötü.

Healy, havayolu firması liderlerine “Hepiniz ücretli arama için ödeme yapıyorsunuz. Google adınıza yapılan aramalara müdahele ediyor ve ardından ücret talep ediyor” dedi.

Yıllardır oldukça dengeli olan Küresel Dağıtım Sistemi (GDS) ücretlerinden şikâyet ediyorsunuz ancak Google ücretleri yılda yaklaşık % 15 – %20 artıyor.”

“5-6 $ GDS ücretinin yüksek olduğunu düşünüyorsanız eğer bir de Google’ın sizden rezervasyon başına 50$ ismesini bekleyin”.

Healy, Google’ın seyahatteki stratejisinin havayolları verisinde kritik kitleye ulaşmak olduğunu söylüyor ve sizin lehinize olmadığı sürece Google’ın verilerinize erişmesine izin vermeyin diye belirtiyor.

“Avrupa Birliği Google’ın kendi ürünlerini tercih ettiğini buldu. Düzenleyicilerin 20 yılda biraz dişlenmesini bekleyebilir ya da Google Uçuş Arama’yı geri püskürtebilirsiniz”.

Bunu durdurmanın tek yolu ise Google Uçuş Aramaya katılmamak ve müşterileriniz için en iyi mobil ürünü sağlamanızdır.

Healy, “Google şahane fakat çok fazla alıyor. Sektör GDP seviyelerinde büyürken Google yılda %20 büyüyor ve sonuçta tüketici ödüyor” diyor.

Malezya Havayolları CEO’su Peter Bellow “Booby Healy’e şövalyelik nişanı vermeliyiz. Birçok kişi Google’ın sahtekarlık yaptığını söylemeye korkuyor” diyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe