CarTrawler, Havayolları için Yardımcı Ürün Satışlarının Rekor Seviyelere Çıktığını Açıkladı 1

IdeaWorksCompany tarafından CarTrawler Yardımcı Gelir Yıllığı’nın 2018 baskısı için hazırlanan araştırmada, dünya çapında, 146 havayolundan yan gelir faaliyeti de dahil olmak üzere finansal tescil yapan 73’ü tespit edildi.

Bu yıl listeye katılan Havayolları; Air China, Air India Express, Copa, Go Air, Jin Air, Pobeda, Scoot, Thomas Cook Havayolu, VivaAeroBus, Volotea ve WOW air’ı içeriyor.

Yan Gelir Yıllığı, geçtiğimiz yıl küresel gelirlerin 47,2 milyar olduğunu ve anket kapsamındaki 73 havayolu için toplam satışların % 9,6 ile temsil edildiğini bildiriyor.

Gelir kaynağının, United Airlines için 5.7 milyar doların üzerinde, Spirit satışları için % 46,6 ve WOW air tarafından taşınan yolcu başına 48.87 doların üzerinde olduğu görüldü.

Anket, ortaklara satılan sık uçuş puanları, koltuklardan tahsis edilen ücretler ve otel rezervasyonlarından komisyonlar gibi faaliyetlerden elde edilen gelirleri açıklayan havayollarını kapsamaktadır.

Yıllık, 73 havayolunun her biri için Amadeus, Sabre ve Travelport aracılığıyla satılan alakart ürünlerin bir listesini de içeriyor.

Örneğin; bagaj, koltuk seçimleri ve spor ekipmanı için gibi isteğe bağlı ekstralar, easyJet için Travelport donanımlı kuruluşlar aracılığıyla rezerve edilebilir ve bagaj, salon erişimi ve koltuk seçimleri, Sabre sistemi aracılığıyla Royal Jordanian için rezerve edilebilir.

CarTrawler Dağıtım Stratejisinin Kıdemli Başkan Yardımcısı Michael Cunningham; “En büyük yan ürün gelir kaynağı kontrol edilmiş bagaj olarak görünürken ikinci olarak ise koltuk seçimi geliyor.

“Bunlar denenmiş ve güvenilir gelir kaynaklarıdır. Ancak, bilinçli havayolları, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için daha fazla fırsata sahip olduklarını biliyorlar. Bu, mobil web rezervasyon yeteneklerinin artırılmasını, dinamik fiyatlandırma yöntemlerinin uygulanmasını ve özellikle otel, gezi ve araç kiralama gibi daha fazla seyahat harcamasının yakalanmasını içeriyor” dedi.

CarTrawler, havayollarının yardımcı gelirlere olan yaklaşımları hakkında gittikçe daha fazla şeyin ortaya çıktığını ve IdeaWorksCompany’in 2017 yılından aşağıdaki örnekleri ortaya çıkardığını belirtti:

Ryanair, tahsis edilen koltuk için ödeme yapan müşteri sayısında (Mali Yıl (FY) 2018’de% 23, FY 2018’de% 50) ve öncelikli binişte (FY 2018’de% 4’ten% 20’ye% 20) büyük artışlar kaydetti.

AirAsia 2018 için diğer gelir kaynaklarının dağılımını açıkladı: bagaj% 40, perakende satış (Büyük Duty Free)% 15, kargo% 15, Big Pay dijital cüzdan 8%, FlyThru bağlantıları ve Woki onboard Wifi% 8, onboard kafe% 7 ve koltuk seçimi% 7.

American, 1 milyar dolarlık gelir potansiyeline sahip mevcut temel ekonomi ve prim ekonomisi projesiyle, daha pahalı markalı ürün fiyatlarına% 50 upsell oranı gerçekleştirmektedir.

GOL, SMILES sadakat programının, Brezilya’da büyüyen eden toplam milin yaklaşık% 54’ünü ihraç etmekten sorumlu olduğunu iddia ediyor. Bu oran, 2013’ün sonunda% 29 seviyesindeydi.

IdeaWorksCompany tarafından gerçekleştirilen 2018 CarTrawler Yardımcı Gelir Yılığı araştırması ücretsiz olarak temin edilebilir.

Raporun tamamına www.cartrawler.com/Yearbook-2018 adresinden ulaşabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

1 Yorum

  1. Artık günümüz yeni ekonomilerde yan hizmet gelirler ana hizmet gelir kalemleri kadar %50 yaklaştı. birkaç yıldır cartwler bu raporu çok bilgi veriyor bize özellikle havayolların yan hizmetlerden sağladığı gelirler ile ilgili…CarTrawler ile işbirliği yapmadan önce Dublindeki merkezlerini ziyaret ettim ve sağladığımız anlaşma sayesinde hala ciddi gelir elde ediliyor. Türkiyede cartrwler gibi yerel firmalar Otoredi.com ve benzeri firmalarda bu konuda kendini çok geliştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.