Carlson Wagonlit RoomIt, SiteMinder ile ortak oldu 0

Carlson Wagonlit Travel’in küresel otel dağıtım bölümü olan RoomIt ve SiteMinder kurumsal seyahat dağıtım zincirinde stratejik bir ortaklık oluşturduğunu açıkladı.

Sektörün önde gelen iki şirketi, hizmetlerini entegre etmek ve Carlson Wagonlit Travel’ın multi-milyar dolarlık kurumsal seyahat programları şemsiyesi altında RoomIt gezginlerine ek erişim sağlamak için otellere birlikte çalışacak. Öte yandan bu yeni ortaklık, nitelikli SiteMinder otel müşterilerine daha fazla seçenek sunarak RoomIt premium iş gezginlerine erişim sağlayacak.

RoomIt by CTW Başkan Yardımcısı Yon Abad; “RoomIt, otelleri iş için seyahat edenlere sunma ve iş seyahatinde olanların da doğru odalara erişimini sağlama konusunda kararlı. Bu taahhüdü, dünyanın önde gelen misafir edinme platformu olan SiteMinder ile birlikte yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz. Oteller daha fazla oda rezervasyonu yapılmasını isterken, iş seyahati gerçekleştirenler daha fazla seçenek istiyor; bu bir kazan-kazan durumu” dedi.

İş seyahati ortamı değiştikçe çizgiler, iş seyahatleri için rezervasyon yapan gezginlerin aradıklarını bulanıklaştırmaya devam ediyor; bu da daha fazla seçenek talebini kurumsal otel programları için olmazsa olmaz haline getiriyor. Aslında, RoomIt ve GBTA tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, iş seyahatinde bulunanların % 60’ının, oteller için oldukça kazançlı bir pazar açan, çoğu zaman lüks veya daha yüksek standartlı mülklerde kaldıklarını ortaya koyuyor.

SiteMinder Genel Müdürü Mike Ford; “Otel endüstrisi, misafirlere veya şimdi bir seyahat yönetim şirketine, şimdiye kadar görülmemiş doğrudan bağlantıların artışına tanık oluyor. Bu ortaklık, otellerin hızla büyümekte olan kurumsal seyahat pazarına girmeleri için tercihte bulunmalarını sağlayacak kuralları yeniden yazmakla ilgili” dedi.

Bağlantı, SiteMinder’in İngiltere ve İtalya’daki otel işletmesi müşterileri için pilot olarak uygulanıyor ve bu yılın sonunda küresel olarak diğer SiteMinder otel müşterilerine sunulması bekleniyor. Hak kazanmak için, otel gruplarının ve zincirlerinin mülklerinin şu anda bir iş seyahatinde merkezi olarak konumlandırılmış olması, 10’dan fazla odaya sahip olması ve son oda mevcudiyeti, oda içi WiFi ve günlük iptaller gibi aynı zamanda iş amaçlı seyahat edenlere hitap eden olanaklar ve hizmetler sunması gerekmektedir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.