Business Class Hava Yolculuğu Karaya İndi, Vivalines 0

Türkiye’de karayolu ile seyahat etmenin bütün kuralları ve anlayışı Vivalines ile değişiyor. Dünya’da ve Türkiye’de olmayan karayolu hizmet modeli Vivalines ile İstanbul-Ankara arasında hizmet vermeye hazırlanıyor.

Vivalines, adını yakında sıklıkla duymamızı sağlayacak hizmetleriyle 16 Şubat tarihinden itibaren seferlerini başlatacak yeni bir seyahat şirketi sunduğu hizmetlerle yolcularına uçaklardaki konforu aratmayacak.

Normal otobüslerde 46 olan koltuk kapasitesini 31 adete düşüren ve özel tasarım lüks koltuklar yerleştiren Vivalines, içinde tuvaleti ve hizmet mutfağı bulunan otobüsleri ile ekspres seferler yapacak. Seferlere 16 Şubat Perşembe günü başlayacak Vivalines, hiçbir yerde durmayarak İstanbul Ankara arasını 4 saat 15 dakikaya indirecek.

Yolculuk sırasında sıcak yemek ikramının olacağı ve her yolcuya özel tablet bilgisayar ile kesintisiz internet imkanı verecek Vivalines, havalimanı stresi ve uçak korkusuna son vermeyi hedefliyor. Yolcularını evlerinden özel araçlar ile alıp özel olarak tasarlanmış VİP Lounge’da ağırlayacak Vivalines, kalkış noktalarına gelen yolcularının valizlerini X-Ray cihazlarından geçirecek ve her yolcuya özel olarak hazırlanmış boarding pass ile otobüse binmesini sağlayacak.

Vivalines Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İpek, ne Türkiye’de ne de dünyada böyle bir seyahat uygulamasının bulunmadığını belirterek şunları söyledi: : “Biz kuraları değiştirmeye ve karayolu ile seyahat etmenin mutluluğunu ve keyfini yaşatmak için bu yola koyulduk. Ortaya koyduğumuz seyahat modeli bize ve ülkemize özgü bir model olacak. Havayolunun en büyük avantajlarından biri hızlı ulaşım. Fakat bunun yanında birçok dezavantajı ve stresi var: Saatler öncesinden havalimanına gitmek ve uçak korkusu gibi. Biz bu dezavantajlara ve strese tamamen son vereceğiz.

Türk toplumu, seyahat etmeyi ve keşfetmeyi seven insanlardan oluşuyor. Fakat konforlu, keyifli ve güvenli bir şekilde mevcut hizmet anlayışları ile karayolunda maalesef mümkün değil. Vivalines, herkese tüm beklentilerini karşılayacak ve de bunun üzerine çıkacak bir hizmet sunacak.”

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe