BusBud, B2B’ye Yöneldi ve Expedia Yöneticisini İşe Aldı 0

Busbud’ın “beyaz etiket hizmetleri” (kendi üretmiş olduğu uygulamayı başka şirketlerin kullanmasına olanak sağlamak) sunmaya başlamasıyla birlikte artık otobüs ağlarının dağıtım kanalları yeni savaş alanları haline geliyor.

Kanada merkezli şirket, üçüncü tarafların da yeni otobüs rezervasyon uygulamasını kullanmalarına izin verecek, böylelikle üçüncü taraflar kendi otobüs ücretlerinin görüntülenebilmesi ve biletleme için bu uygulamayı websitelerine entegre edebilecekler.

eDreams ve geçen ay çok yönlü arama alanına girme niyetini belli eden oDiego’nun sahibi olduğu Liligo’da dahil olmak üzere, ondan fazla Kanadalı ve uluslararası seyahat markası geçtiğimiz haftalarda bu hizmeti websitelerine entegre ettiler.

BusBud; B2B hizmetleri alanında büyüme yaşanmadan önce bilet satışlarında bir önceki yılın aynı dönemine göre tüketiciyle birebir iletişim sağlayan platformlarında %600’lük bir artış yaşandığının görüldüğünü dile getirdi.

BusBud şu anda platformu üzerinde 63 ülkede mevcut olan 500.000 otobüs güzergahına sahip.

Şirket, geçtiğimiz yıllarda Real Girişimcilik’ten almış olduğu 1 milyon dolarlık (kanada doları) yatırım ve özellikle eski Expedia yönetim kurulu üyesi Peter Kern’den almış olduğu yatırım sayesinde rezerv dilimini 2 dilim arttırdı, ayrıca OMERS Girişimcilik ve Revelotion Girişimcilik yatırımlarıyla A serisi hisselerinin değerini 9 milyon dolara çıkardı.

BusBud, büyüme stratejisine yardımcı olması için Expedia’nın eski yöneticisi Sean Shannon’u da yeni CEO’su olarak işe aldı.

Shannon Expedia’nın Latin Amerika’da büyümesini sağlamıştı, Expedia’nın Avustralya ve Yeni Zelanda’daki faaliyetleri de yönetiyordu. Kendisi ayrıca 2000’li yılların başında Expedia’nın Kanada’da kurulmasına da destek sağlamıştı. Shannon Expedia’dan 2015 Eylül ayında ayrıldı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.