Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uçuş yaparken bir yatakta uyumak genellikle birinci sınıf kabin yolcularına özel bir lüks iken yollarda şekerleme yapma kolaylığı çoğu insan için daha da uzak bir gerçekliğin bir parçası olarak kalıyor. Ancak artık, ‘Cabin’ ismi verilen yeni bir konsept otobüs, sayısı 24’e kadar çıkabilen uyku hücreleri, oturma alanı, tuvaletler ve Wi-Fi ile donatılmış orijinal bir çift katlı otobüs tasarımı ile yollara düşmeye hazırlanıyor. Her bir yatak düzenlemesi, yumuşak yastıklar, otel tipi yataklar, yorganlar, prizler, başın üstünde 36 inçlik tavan boşluk alanı, okuma lambaları, klima menfezleri, kişiye özel pencereler, çoraplar, kulak tıkaçları, kişisel alanın gizliliğini korumak için perdeler ve melatonin içeren ‘Dream Water’ (Rüya Suyu) ile dekore edilmiş bulunuyor ve bunların tamamının, uzun menzilli Virgin Avustralya uçuşlarındaki uyku köşelerini andırdığı belirtiliyor.

Bir yurt odası ile birinci sınıf bir uçak kabininin arasında bir yerlere yerleşen Cabin’in kurucularından ve CEO’su olan Tom Currier, otobüslerin hayli olumsuz bir marka algısına sahip olması nedeniyle bu deneyimi “tekerlekli otel” olarak tarif ediyor. Hatta Currier, Cabin’in bir otobüsün tam anlamıyla karşıtı olduğunu ileri sürüyor.

Büyük şehirler arasındaki 650 kilometre ve daha uzak mesafelerdeki yerlere yolculuk yapmak için ucuz bir megabüs alternatifi olan, San Francisco merkezli bu girişim, normal şartlarda sekiz saatten uzun süren zorlu yolculuklarda uykusuzluğu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Otobüsün son durağa varmasının ardından uykuya fazlasıyla ihtiyacınızın olması halinde, iki saatlik ilave bir süre boyunca uyumaya devam etmeyi tercih edebilirsiniz.

Daha önceleri SleepBus olarak bilinen girişim, Kaliforniya sınırları içerisinde gerçekleştirilen ve üç gün süren deneme seferlerinin hızlıca satılmasından kısa bir süre sonra marka ismi değişikliğine gitti ve Cabin’i tam donanımlı bir konaklama ve ulaştırma hibrit girişim olarak kurdu. Söz konusu dönemde 20,000’in üzerinde yolcuyu, kişi başına 45$’a taşıyan Cabin, o dönemden beri, beta aşamasındaki faaliyetlerini tamamlayıp tohum aşaması yatırımı olarak işletmeyi genişletmek üzere 3 milyon $’ın üzerinde yatırım almasının ardından bu fiyatı 115$’a çekmiş bulunuyor.

Currier, gelecek haftalarda gerçekleşecek San Francisco-Los Angeles seferlerinin başarısına bağlı olarak, gelecek aylarda doğu yakasında New York City-Boston, Boston-Washington D.C. ve New York City-Washington D.C. noktaları arasında yeni rotalar oluşturmayı umuyor.

 

Psfk

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz