Booking.com’un Hızlandırma Programı için Seçilen 10 Start-Up 0

Booking.com, yeni hızlandırma programına katılacak sürdürülebilir 10 seyahat start-up’ını açıkladı.

Booking.com Booster’ın amacı; küresel turizm endüstrisinde olumlu etki yaratmak isteyen dünya çapındaki girişimci start-up’ları belirlemek, onlara mentörlük yapmak ve fon sağlamak.

Bu 10 start up ise 102 ülkeden 700 firma başvurusu arasından seçildi.

Seçilen start-upl’lar bu Haziran ayında Amsterdam’da 3 haftalık bir programa katılacaklar. Bu program ise konaklama arama devi tarafından 500.000 Euro’ya kadar olan hibe için Booking.com ve sektördeki uzmanların katılacağı panele adım atma şansı ile neticelenecek.

Booking.com Başkanı Gillian Tans “başvuru yapan uygulamaların çeşitliliği ve kalitesi bizi çok etkiledi” dedi. “Dünyanın neredeyse her köşesindeki şirketlerden gelen inanılmaz tutku ve yenilikçi iş konseptleri ile hazırlanmış uygulamalar bizim için ilham vericiydi.”

“Bu 10 start-up’ı daha iyi tanımak ve onların sürdürülebilir turizm vizyonlarını dünyada daha fazla destinasyona getirmek adına büyüme planlarını hızlandırmada onlara nasıl yardım edebileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum“

Haziran 2017’de Booking.com Booster’a katılacak olan 10 sürdürülebilir seyahat start-up’ı:

Desolenator (Birleşik Krallık)

Desolenator herhangi bir suyu- deniz suyu ya da kirlenmiş suları- güneş enerjisiyle arındırarak temiz içme suyuna çeviren off-grid teknolojisidir.

MovingWorlds (ABD ve Kolombiya)

MovingWorlds, kendi başlarına yada şirket sponsorlu programlar aracılığıyla profesyonellerin gerçek yeteneklerini yurtdışındaki sosyal etki kuruluşları için gönüllü olarak kullanmalarına yardım eder.

Authenticook (Hindistan)

Yerlilerin evinde tüm çeşit yemeklerden pişirme derslerine kadar otantik mutfak deneyimleri sağlar. bBylelikle gezginler yemek üzerinden yerel kültürü deneyimler va anlarken, rerliler ise evlerinden çalışarak para kazanırlar.

Backstreet Academy (Singapur ve Güneydoğu Asya)

Eşler arası seyahat platformu, gelişmekte olan ülkelerdeki ingilizce konuşamayan ve teknolojiye erişimi olmayan fakir toplulukları benzersiz tatil deneyimleri yaratmak, turistleri ağırlamak ve kültür, gelenek ve miraslarını sergilemek için güçlendirmeyi amaçlıyor.

Visit.org (ABD)

Visit.org sosyal etki seyahat deneyimleri için kurulan platformdur. Tüm ev sahiplerinin gelirleri yerel topluluğa geri yatırılır ve tüm sağlayıcılar kâr amacı gütmeyen kuruluşlardır.

Awake (Kolombiya)

Awake gezginleri yerli ev sahiplerine ve aynı zamanda sürdürülebilir bir kalkınma ajansına bağlayan doğa seyahatleri ve deneyimleri pazarıdır.

Seabin (Avustralya’da kuruldu, Genel Merkezi İspanya’da)

Seabin, suda yüzen çöpleri, birikintileri ve yağı toplayan otomatik marina çöp bidonudur.

Mejdi Tours (İsrail ve Filistin)

Bu, farklı dini, siyasi ve kültürel perspektiflere sahip iki rehberli çok anlatımlı turlardır. Gruplar bir İsrailli ve bir Filistinli rehberle birlikte seyahat ederken, Kuzey İrlanda’da ise bir katolik ve bir Pretestan rehberle seyahat ederler.

Local Alike (Tayland)

Tayland’da topluluk tabanlı turizm turları sunar ve Güneydoğu Asya’ya genişlemeyi umuyor.

Good Hotel (Guatamala, Birleşik Krallık ve Hollanda)

Good Hotel tüm kazançlarını iş dünyasına ve eğitime yeniden yatırır ve sonuç olarak yerel girişimciliği ve kalkınmayı teşvik eder.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe