Booking.com’un Çatı Firması Booking Holdings, HotelsCombined’ı Satın Alıyor.

Booking Holdings Inc. (NASDAQ: BKNG) bugün, HotelsCombined adlı otel meta arama sitesini satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Asya Pasifik’te ve dünya çapında binlerce aktif iştirak ile güçlü bir konumda bulunan Sidney merkezli HotelsCombined, Booking Holdings’in lider seyahat meta arama markası KAYAK‘a tabi olacak.

Booking Holdings CEO’su Glenn Fogel; “HotelsCombined, Asya Pasifik genelinde sadık tüketicilerle güçlü bir marka oluşturdu ve ekibin, dünya çapındaki meta arama stratejimizi daha da genişletmek üzere KAYAK’a büyük bir katkıda bulunacağına inanıyoruz” dedi.

KAYAK CEO’su Steve Hafner; “Uzun yıllardır icralarını takdir ediyoruz. Yeteneklerimizi ve küresel ağımızı güçlendirmek için birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

HotelsCombined, 2005 yılında kuruldu. Bu satın alma, HotelsCombined Yönetim Kurulu ve hissedarlar tarafından da onaylandı. Düzenleyici makam onayına ve son şartların yerine getirilmesine bağlı olarak anlaşmanın bu yılın sonuna doğru tamamlanması bekleniyor.

HotelsCombined CEO’su Hichame Assi; “Her zaman, Booking Holdings markalarının girişimcilik kültüründen ilham aldık ve aileye katılmaktan da heyecan duyuyoruz. KAYAK şemsiyesi altında faaliyet göstermek, daha büyük ölçekli olarak müşterilerimize ve ortaklarımıza sunacağımız teklifleri, ürün yelpazesini ve inovasyonu güçlendirecek” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!