Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hindistanlı Startup şirketleri Sakha ve Global Himalayan Expedition, Booking.com’un 2 milyon €’luk fonundan en yüksek hibeleri aldı.

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketleri ve dijital teknoloji liderlerinden biri olan Booking.com, 2018 Rezervasyon güçlendirme-hızlandırma programının bir parçası olarak ölçeklendirme hibesi alan 10 sürdürülebilir turizm işletmesini duyurdu. Üç hafta süren çalıştaylar ve yoğun koçluk seansları tamamen Booking.com çalışanları ve uzmanları tarafından yönetildikten sonra, girişimlerin büyümesi için bir sonraki aşamaya destek olmak üzere Booking.com’un 2 milyon €’luk fonundan 500 bin €’ya kadar hibelendirmek üzere son aşamaya ulaştı.

10 finalist, planlarını oluşturarak Amsterdam’da seyircilere ve uzman jüriye sundu. Hindistanlı girişimciler: Sakha Consulting Wings: Wheels Kadınlar ve Global Himalaya Expedition, bu yılki en yüksek hibe miktarı olan 325 bin €ve 400 bin €’luk hibe ile ödüllendirildi. Sakha Danışmanlık, Hindistan’daki seçilmiş şehirlerdeki kadınlar tarafından kadınlar için güvenli ulaşım çözümleri sunmak için başlatılan, “Wheels Women” (WOW) girişiminin bir parçası olarak yoksul kadınlara profesyonel sürüş-maddi kaynak fırsatları sunarak onurlu geçim sağlayan bir sosyal girişim. Global Himalaya Expedition (GHE) ise, Himalayaların uzak dağ topluluklarına temiz enerji ve dijital eğitim erişimi sağlamak için etki keşiflerini organize eden ve gelecekteki gezginlerin keşfetmesi için haritaya yerleştirmelerine yardımcı olan bir girişim.

Booking.com’un Başkanı ve CEO’su Gillian Tans, “Bu sene tüm girişimlerde gördüğümüz vizyon ve tutku gerçekten ilham verici. Engelli insanları macera seyahat dünyasında dünyayı keşfetmeye teşvik etmek için Wheel the World’ün misyonundan çok etkilendim, Sakha’nın Hindistan’daki kadınları güçlendirerek geçimlerini kontrol altına almaları konusundaki kararlılığını ve elbette GHE’nin tam anlamıyla nasıl Himalaya seferiyle uzak dağ köylerine enerji getirmesin de. Hep birlikte, önümüzdeki haftalarda ve aylarda, planlarını, daha sürdürülebilir bir seyahat endüstrisi için vizyonlarını dünya çapında daha çok yere ulaştırmak için birlikte çalışırken nasıl ortaya çıktığını görmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz