Boeing Uçakları Seyahat Deneyimini, Eğlence ve Bilgi Teknolojileri ile Rahatlatıyor 0

Pürüzsüzlük, düz ekranlar, büyüleyici LED görüntüler ve aşağıdan yukarı tavana kadar yükselen kapılar, gelecekteki Boeing uçağının konseptleri arasından bir kaçıdır. Kabin içi mimarisini daha eğlenceli bir hale getirmeyi hedefleyen Şikago’lu üretici, seyahati daha zevkli hale getirmek için olan yeni uçak tasarımı konseptlerini beğenilere sundu.

Boeing, kavisli HD ekranları ile, yolcularına bilgi ve eğlenceyi bir arada sunarak¸uçak içi etkileyiciliğini daha da üste taşımayı hedefliyor. Boeing, tüketici deneyimini, iç dizayn konseptleri ile arttırmasıyla bilinen bir marka değildi ancak yaptıkları bu hamle, direk olarak B2B satış stratejileri ile alakalandırılmakta. Gelecekte yolcuların beklediği özellikte olabilen uçaklar üreterek, Boeing, ticari hava yolu müşterilerine, satın aldıktan sonra teknolojik açıdan yenileme gerektirmeyen, direk kullanabilecekleri uçaklar satabilecek.

boeing-concept-4
Görsel: Boeing

Birinci sınıf ve ticari sınıf yolcuları, oturma alanlarında, multi medya sistemlerin keyfini sürebilecekler. Yapılan sunumda oturma yerlerinde daha ince yapılı koltuklara ve daha geniş alanlara yer verilmiş, buna ek olarak, koltuk başlıklarının arkasında daha büyük ekranlar ve gündüzleri mavi gökyüzünü, geceleri ise yıldızları izlemeye imkan sağlayan tavan panelleri eklenmiş. Kabinler arasında yer değiştirirken, yerden tavana yükselen otomatik kapılar arasından geçiş yapılıyor ve bu bölmelerin üzerinde ki ekranlar aracılığı ile yolculara oturacakları yer konusunda yol gösteriliyor.

boeing-concept-1
Görsel: Boeing

Daha da yüksek uçuş sınıflarında, yatar koltuklar ve kavisli yüksek çözünür ekranlar ile bütünleşiyor. Bir tarafında büyük bir ekran uzanan ortak salonda ise hoş geldiniz mesajından,varılacak destinasyon hakkında görsellere kadar pek çok yayınlanabiliyor.

boeing-concept-2-968x546
Görsel: Boeing

Boeing ticari uçak ürünleri geliştirme bölümü yardımcı başkanı yaptığı bir açıklamada, yeni teknolojinin sınırsız kullanım alanlarından bahsetmiş ve bunu kendi ürünlerinin bir parçası olan, tavan projektörleri, başlık ekranları ve bölmeler arası kullandıkları ekranları örnek vererek desteklemiş.

Teknoloji açısından gelişmiş uçaklar yapmak, Boeing’e ticari uçak satışlarında destek olmanın yanı sıra, uçakların özelliklerini yükseltmede esnekliği ve kar marjlarında artışı garantilemiştir.

Kaynak: Mashable

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe