Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Üretici firma yolcular için her uçuşu daha teknoloji dostu yapmayı deniyor.

İnternet sadece dijital olarak değil dünyanın daha önce bağlantı bulunmayan çeşitli kesimlerinde de (mesela otobüs durakları ve metrolar) arttıkça, online olabilmek ve bilgi almak için internette arama yapabilmek oldukça kolaylaştı. Bu hızlı gelişime paralel olarak, Boeingin Ticari Uçak Ürünlerini Geliştirme ekibi günümüz uçaklarına bağlantı getirmek için yeni fikirler deneyimliyor.

Ağa bağlı ‘akıllı kabin’ iç modeli üzerine yapılan son testler, yeme-içme siparişleri vermek, tuvalet uygunluğunu kontrol etmek, yolcunun akıllı telefonu, akıllı saati ya da tableti üzerinden aydınlatma seçeneklerini yönetmesi için yeni yollar sunuyor. Bu noktada yolculara uçuş için ayrı cihazlar sağlanmıyor, yolcular normalde kullandıkları cihazları kullanıyorlar. Her özelliğin yakınına yerleştirilmiş güvenli çipler üzerinden bağlanarak –ki bu Wi-fi bağlantısı gerektirmeyen, uçaklar için kullanılan elektroniklerden tamamen ayrı bir sistem-, kullanıcılar daha sonra kendi tercihlerine göre ayarları değiştirebiliyorlar.

Zamanla bu çipler, daha zamanlı uçuşlar gerçekleştirmek ve de müşteri memnuniyetini ileri taşımak için gerekli bakım işlemi ve onarım sürecini kolaylaştırma konusunda yerdeki servis ekiplerini bilgilendirmek amacıyla programlanacak.

Kapak Görseli: PSFK

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz