Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bodrum Belediyesi ile Turkcell’in whatsapp benzeri anlık mesajlaşma uygulaması BiP, Bodrum turizmi için el ele verdi.

Anlaşma kapsamında her yıl Bodrum’u ziyaret eden milyonlarda turist, 6 milyona yakın kişinin takip ettiği BiP’in Keşfet bölümünden Bodrum Belediyesi’nin sayfasını takip edenler plajlar, kafe ve restoranlar, tarihi yerler ve mavi yolculuk turları gibi onlarca bilgiye tek bir mesaj ile ulaşabiliyor.

Destinasyon Pazarlamasında Bir İlk

BiP’in tüm dünyada 14 milyondan fazla kez indirildiğini belirten Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz da konuyla ilgili “BiP özünde inovasyon olan bir servis. BiP ile mesajlaşabilir, görüntülü ve sesli görüşme yapabilirsiniz. Ancak bunlar bizim için yeterli değil. O nedenle geçtiğimiz yıl BiP’e eklediğimiz Keşfet bölümünde bugün 100’den fazla servis kullanılıyor, onlarca farklı işlem, sesli komut veya mesajla gerçekleştirilebiliyor. Bugün Bodrum Belediyesi ile yaptığımız işbirliği ise BiP’in yeniliklerinden birisi. BiP ile artık belediyelerimiz hem kendi sakinlerine hem de misafirlerine hızlıca ulaşabiliyor. O nedenle BiP’teki Bodrum Belediyesi sayfasının belediyelerimizin potansiyellerini göstermesi açısından önemli bir örnek olduğunu düşünüyorum. BiP kullananlar Bodrum ile ilgili öğrenmek istedikleri her şeye artık tek bir mesaj ile ulaşabilirler. İnanıyorum ki BiP ile Bodrum’a gelen turistlerin tatilleri de daha keyifli geçecek.” şeklinde konuştu.

 

BiP işbirliği kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, amaçlarının Bodrum’a gelen misafirlerinin hayatlarını kolaylaştırmak olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bodrum dünyanın en gözde turizm merkezlerinden birisi. Şu anda Anadolu’yu şehir şehir gezerek insanlarımıza Bodrum’un güzelliklerini anlatıyoruz. Ancak BiP ile bir anda milyonlarca kişiye erişmeyi başardık. Yakında ekleyeceğimiz İngilizce seçeneği ile de sadece yurt içinden değil yurt dışından da milyonlarca kişiye erişmiş olacağız. Bodrum Belediyesi’nin BiP servisi ile Bodrum’a gelmek isteyen misafirlerimiz, henüz Bodrum’a gelmeden ilçemizle ilgili bilgilere hızlıca ulaşabiliyor, dilerlerse bizimle iletişime geçebiliyorlar. Amacımız misafirlerimizin Bodrum’da geçirdikleri süre içerisinde ihtiyaçları olabilecekleri bilgilere çok daha kolay şekilde ulaşmalarını sağlamak. Bodrum’un potansiyelinin çok daha yüksek olduğunu biliyoruz.”

 

 

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz