Black and Abroad Seyahat Şirketinden İlginç Seyahat Kampanyası

Son dönemde ilginç tematik seyahat markaları karşımıza çıkmaya başladı. Bunlara son eklenen halka ise Siyahi gezginler için dünya deneyimini yeniden tanımlamaya adanmış olan Black & Abroad şirketi. 

Çok platformlu bir seyahat ve yaşam tarzı şirketi Black & Abroad şirketi “Afrika’ya geri dön” (#GoBackToAfrica) projesi ile ırksallaştırılmış ifadelerden kaçarak pan-Afrika turizm kampanyası planlamış.

Marka; nefret dolu Twitter gönderilerini karartıp tüm Afrika ülkelerinin güzelliğini ve çeşitliliğini gösteren söz ve imgelere yeniden yerleştirerek olumsuz ve aşağılayıcı bir anlatıyı, olumlu ve moral verici bir şekle getirmiş. Kampanya, 54 Afrika ülkesinden her birini yazarak, seyahat etmeyi düşünen Afro-Amerikan vatandaşlara çağrı yapıyor.

Black & Abroad kurucularından Eric Martin, kampanyanın hedefinin “Go back to Africa” ifadesini aşağılayıcı bir niyetle kullanılmakta ve ayda yaklaşık olarak 4500 defa Afro-Amerikalıların karşısına çıkmakta, biz de bunun üzerine giderek geleneksel turizm kampanyalarında gösterilen Afrika portresi yerine, daha çeşitli bir resim sunmayı hedefledikleyerek, Afrika’nın doğal güzelliğinin yanında keşfedilmeyi bekleyen sanat galerini, restoranlarını ve plajlarını ön plana çıkarmaya çalıştık.

Reklam filminin tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!