Blablacar, 101 Milyon Euro’luk Bir Kaynak ile Çok Yönlü Taşımacılık Platformu Oluşturmayı Planlıyor 0

Her iki şirket de Fransa’da araba kiralama, otobüs seferleri ve tren seyahati gibi çok yönlü (intermodal) seyahat hizmeti oluşturma fırsatı arıyor.

Blablacar, aynı zamanda SNCF’nin bir yan kuruluşu olan otobüs operatörü Ouibus‘u satın almak için bir teklifle platformunda sunulan hizmetleri genişletmeye çalışıyor. Yapılan bir açıklamaya göre, Ouibus, Fransa ve Avrupa’da 300 büyük şehri birbirine bağlayarak BlaBlacar’a şehirlerarası seyahat için bir pazar olma hedefini daha da artırma fırsatı sunuyor.

BlaBlacar, aynı zamanda platformu Avrupa çapında diğer otobüs ortaklarına ve operatörlere açacak ve farklı seyahat gerekliliklerini karşılayabilecek. Bu, BlaBlaCar’ın Rusya merkezli BeepCar’ı Haziran ayında satın almasının ardından gerçekleştirdiği bu yılki ikinci satın alma işlemi oldu.

Açıklamada ayrıca Blablacar‘ın 65 milyon üyeden oluşan bir topluluk oluşturduğu ve Ağustos 2017’den bu yana 50 milyon yolcuya yardımı olduğu belirtiliyor. BlaBlaCar’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Nicolas Brusson‘a göre, SNCF ile işbirliği “intermodal ve kapıdan kapıya ulaşımın gelişmesinde umut verici bir dönüm noktası olacak.”

SNCF Başkanı Guillaume Pepy, şirketin daha fazla tren yolculuğu satışı gerçekleştirmek için demiryolunun ötesine uzanması gerektiğini ekledi ve: “Yolcularımıza, demiryolu desteğiyle sürdürülebilir ulaşım modellerini birleştirerek, kalkış noktasından varış noktasına gitme imkanını sunabilmeliyiz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe