Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mart 2013’de “Cebindeki Taksi” sloganıyla yola çıkan Bitaksi, taksicilerle yolcuları akıllı telefon uygulamasında buluşturmasıyla aradan geçen 3 yıllık süre zarfında Taxibul ve Taksibul gibi rakipleri olmasına rağmen 1,5 milyon kişiye ulaştı.

İstanbul’da biri merkez olmak üzere 4, Ankara’da 1 ofisi bulunan şirket yolcularına kredi kartı, BKM Express  ve PayPal ile de ödeme imkanı sağlayabiliyor. BiTaksi’ye kayıtlı İstanbul’da 10 bin, Ankara’da ise 1000 aktif sürücü bulunuyor. BiTaksi uygulaması, iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlara 1,5 Milyondan fazla kişi tarafından indirildi.

Uygulama, hem yolculara hem de taksi şoförlerine hızlı, kolay ve güvenli bir yolculuk imkanı sağlanıyor. BiTaksi kullanıcıları taksi çağırdığı anda plaka numarası ve sürücü resmini telefonlarının ekranlarında görebiliyorlar. İsterlerse yolculuk öncesinde ödeyecekleri tutarı uyguladan faydalanarak hesap edebiliyorlar.

Taksi sürücüleri BiTaksi kullanarak aylık kazançlarını belirgin bir şekilde artırabiliyorlar. Örneğin müşteri bulmasının zor olduğu bölgelere yolcu götüren bir taksici dönüşünde BiTaksi’den müşteri bulabiliyor.

Dolayısıyla hem boşa akaryakıt tüketiminin önüne geçiliyor hem de trafikte müşterisiz dolaşan taksilerin azalması sağlanarak, daha çok insanın taksi bulmasına yardımcı olunuyor.  Ayrıca yolculukların kayıt altında tutulması sayesinde herhangi bir şikayet veya araçta eşya unutulması söz konusu olduğunda hızlıca çözüm üretilebiliyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz