Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bisiklet sürücülerinin dikkatleri telefonlarına bakarlarken, cihazlarından yön tarifi dinlerlerken ya da fitness uygulamalarını takip ederlerken dağılabilir. 2015 yılında kurulan yeni bir teknoloji firması olan Velco, sürücünün akıllı telefonuyla senkronize şekilde çalışan Wink Bar isimli bir gidon yarattı.

Sürücünün akıllı telefonu gidon sayesinde bisiklet ile senkronize olduğunda iki beyaz ışık yanıyor ve sürücü isterse gideceği destinasyonu belirleyebiliyor veya fitness uygulamasını takip edebiliyor. Eğer destinasyon seçilirse, gidon üzerinde bulunan beyaz ışıklar sinyal gibi davranarak sürücüye sağa mı yoksa sola mı dönmesi gerektiğini ya da dosdoğru mu gitmesi gerektiğini yoksa geriye mi dönmesi gerektiğini gösteriyor ve hatta uygulama üzerinden mesaj gönderildiğinde de tarif gerçekleştiriyor.

Sürüş boyunca gidonlar, yakılan kaloriyi mesafe ve sürüş süresini de takip ediyor. Eğer, kişilerin bisikletleri bilgileri olmadan hareket ettirilirse, uygulama bisikletin bulunduğu yerin izini sürerek sürücünün telefonuna bildirim de gönderiyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz