Bidroom, Ayda Rezervasyon Yapacak İlk Platform Olacak

Avrupa’nın en hızlı büyüyen rezervasyon platformu Bidroom.com, kullanıcıların ay üzerindeki kapsüllerde yer ayırtabilmeleri için ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi(NASA) ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Bidroom‘un aya yapacağı ilk uçuşlar 2019’un ilk çeyreğinde düzenlenecek. Aya düzenlenecek ticari uçuşların sayısı, ay kapsüllerinin kısıtlı oluşu, ve uzay yolculuğuna olan yüksek ilgiden ötürü başvuracak kullanıcıların bir ön kayıt yapması ve NASA’nın Washington’daki merkezinde tıbbi testlerden geçmesi gerekecek. Önkayıtlar bu senenin Haziran ayında düzenlenmeye başlayacak. Ayda rezervasyon yapmak için uygun olan katılımcılar ise yukarıda belirtilen sağlık testlerinin ve kayıt sürecinin sonuçlarına göre belirlenecek. Ayda yapılacak konaklamaların ücreti ise daha sonra yapılacak açıklamada duyurulacak.

Bu projede NASA ile birlikte çalışan Bidroom.com, her biri bir kişilik 6 adet ay kapsülü ile hizmet sunmayı hedefliyor. Bidroom kullanıcılarının aya yapacakları seyahat için üç farklı konaklama seçeneği bulunuyor: 72 saat, 6 gün ve 9 gün. Yapılacak tüm uçuşlar NASA tarafından düzenlenecek ve kalkışlar Houston, Teksas’tan yapılacak. Bidroom ekibi ise konaklama ve rezervasyon sürecinden sorumlu olacak.

Ay kapsülleri, en yenilikçi uzay dizaynının bir sonucu olarak ortaya çıktı. 12 metrekarelik kapsüller, rahat bir yatak ve olması gereken tüm elektronik aletlerin sığması için yeterli boyutta. Kapsüllerde veranda olarak nitelendirilen yerçekimsiz bir bölge bulunacak. Ay kapsüllerinde kalacak olan herkese günde 3 öğün yemek sunulacak. Internet bağlantısı ise rezervasyon formunda seçilecek ekstra bir özellik olacak.

17 Kasım’da gerçekleşecek Uzakrota Travel Summit konuşmacısı ve Bidroom.com CEO’su Michael Ros bu konuda açıklama yaparken; “Devrim niteliğindeki bu yeni özelliği size sunmaktan oldukça heyecanlıyız.” diye konuştu. “Ayda rezervasyon seçeneği sunan ilk şirket biziz. Bu, bir start-up için küçük ama insanlık için dev bir adım.”

Uzayda rezervasyon hakkında daha fazla detay ilerleyen haftalarda sunulacak.

Bu paylaşım Bidroom‘un 1 Nisan şakasıydı; yine de Bidroom NASA ile yapılacak her türlü işbirliğine açık, bu yüzden geleceğin neler göstereceğini bilemeyiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!