Balayı ile İlgili 9 Şehir Efsanesi

Herkes balayı tatilinizin, hayatınızın en güzel seyahati olacağını söylüyor. Peki bu ne kadar gerçekçi ?

Herkesin kusursuz çift ve kusursuz tatil beklentisinde olduğu sosyal medya çağında, mükemmel balayına sahip olmak için bu beklentilere göre yaşamak biraz fazla!

  1. Hayatınız boyunca yapacağınız en iyi tatil olacak! Balayınız tabi ki harika olmalı ancak tüm hayatınız boyunca yapacağınız en iyi tatil olmayabilir ve bu tamamen normal bir durum. Mükemmel balayı tatili konsepti, otellerin, gemi seyahati firmalarının ve güzel plajları olan ülkelerin kullandığı zekice pazarlama yöntemlerinden biri. Zaten bundan önceki zamanlarda, balayı, en romantik, en mükemmel ve en Instagram’lık tatil olarak tarif edilmiyordu.
  1. Tamamen izole olmalısınız! Size doğru geldiği şekilde davranın. Eve döndüğünüzde dolup taşmış bir gelen kutusu görmek sizi daha çok strese sokacaksa elektronik postanızı günlük olarak kontrol edebilirsiniz. Sizin tatiliniz sizin keyfiniz ve sizin kurallarınız. Rahatlamak için zaman ayırın ama bunun için tüm elektronik cihazlarınızı kapatmanıza gerek yok.
  1. Her dakikayı beraber geçirmelisiniz! Tüm evliliğiniz boyunca her anı beraber geçirmeyeceksiniz, balayınızda da böyle bir zorunluluğunuz yok. Biriniz paraşütle atlamayı seviyor diğeriniz yükseklerden korkuyor olabilir. Kendi başınıza bir serüvene çıkmanız tamamen normal. Akşam yemeğinde konuşacak eğlenceli şeyler olacak demektir.
  1. Balayınız, evliliğinizin geri kalanı için zemin oluşturuyor! Ne tek bir gün ne de tek bir gece evliliğinizin kaderini belirleyemez. Yeni eşiniz ile paylaştığınız yeni anılar biriktirmeye bakın.
  1. Uzak bir lokasyon tercih etmelisiniz! Balayınız size özel bir tatil olmalı. Çoğu çift ne yapacaklarına karar verirken, arkadaşlarının yaptıklarından veya ünlülerin balayı fotoğraflarından etkileniyor. Unutmayın ki ünlüler ya fotoğraflarını satarak ya da gittikleri otellerin promosyonlarına katkıda bulunarak tatil masraflarını karşılıyor ve bu fotoğraflarda sadece güzel parçaları görüyorsunuz. Ayrıca uzun yolculuklar herkese göre olmayabilir. Tercihinizi yaparken başkalarının seçimlerinden etkilenmeyin ve ikinizin de hoşuna gidecek seçimler yapın.
  1. Uzun süreli bir seyahat olmalı! Ne kadar uzakta veya ne kadar uzun süre tatil yaptığınızın bir önemi yok. Balayının esas amacı, yeni evli bir çift olarak güzel vakit geçirmeniz. Yeni evliler olarak yorgunluğunuzu atacağınız bir kaç günlük balayı tatiliyle de harika vakit geçirebilirsiniz. Tamamen sizin istekleriniz ve beklentileriniz ile şekil alacak bir durum.
  1. Balayı çok para harcanan bir olay! Pek çok otel, tatil paketi satıcıları, balayı tatili konseptinden faydalanarak konaklama ve aktivitelerin ücretlerini yükseltiyor. Elinizdeki imkanları (erken rezervasyon, kredi kartı puanları vb.) kullanarak seyahatiniz için harika fırsatlar yakalayabilirsiniz. Balayı tatili yapacak olmanız savurganlık yapacağınız anlamına gelmiyor.
  1. Balayı dediğin bir kere oluyor! Kim demiş ? Her tatilinizi balayı gibi özenli ve size özel bir şekilde planlayabilirsiniz. Bu tamamen size bağlı. Ayrıca unutmamak lazım ki balayı ile ilgili en önemli nokta yeni evliler olarak birlikte size özel zaman geçiriyor olmak.
  1. Balayınız boyunca sürekli mutlu hissetmelisiniz! Bazı insanlar balayında depresyona girebiliyorlar. Klinik psikoloji bunu evlilik sonrası depresyon olarak adlandırıyor ve duyguların işleyişinin doğal bir süreci olarak kabul ediyor. Düğün davetinin güzel geçmiş olmasından dolayı duyacağınızı bildiğiniz mutluluğa veya partnerinize karşı hissettiğinizi bildiğiniz sevgiye rağmen ortaya çıkabiliyor. Genelde balayı sürecinde ortaya çıkan bu durumda, depresyon, hayal kırıklığı ve tükenmişlik hissetmek normal karşılanıyor.

Eğer düğün sonrası garip hissetmeye başlarsanız, bu hislerin normal olduğunu, sizde bir anormallik olmadığını kendinize hatırlatın.

Kapak Görseli: Tugo.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!