Avrupa Şehirleri Pazarlama Buluşması Gerçekleşti

Marka şehir olma ve şehir pazarlamasında giderek daha önemli olan etkenlerden biri olan şehir kartları hakkında bilgi alış verişinde bulunmak ve en iyi uygulamaları konuşmak için, 40 şehirlik We Love City Cards markalaşma kampanyasının parçası olan 28 lider Avrupa şehrini temsil eden 45’in üzerinde ürün yöneticisi Barselona’da buluştu.

Avrupa Şehirleri Pazarlaması (European Cities Marketing – ECM)  Avrupa’nın lider şehirleri arasında ki rekabet gücünüve performansını geliştiren, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. ECM, kongre, eğlence ve şehir pazarlamasında görev alan profesyonellerin fikir alış verişinde bulunabilmesi, mevcut uygulamalar ile ilgili konuşabilmesi ve yeni iş alanlarının oluşturulması için bağlantılarını geliştirmelerine imkan sağlayan platformlar oluşturmaktadır. Barselona’da gerçekleşen bu buluşma da, üyelerin çıkarlarını buluşturmak ve desteklemek için yapılmıştır.

ECM görevlisi Oliver Occelli, açıklamalarında, şehir pazarlamasında şehir kartlarının çok önemli rol üstlendiğini ve ziyaretçilerin deneyimini daha etkili kıldığını belirtmiş. Yılda bir kez düzenlenen etkinlik amacının bu alanda çalışan uzmanları bir araya getirmek olduğunu ve yapılan bilgi alışverişi sayesinde üyelerinin kendi ürünlerini, satış pazarlama stratejilerini ve iletişim kanallarını iyileştirmelerine imkan sağladığını da açıklamalarına eklemiş.

Amsterdam şehir pazarlama ekibinin yöneticisi Oliver Ponti, yaptığı sunumda dev verinin (big data) taşıdığı öneme dikkat çekerek, sunulan servis ve hizmetlerin geliştirilmesi için sağladığı avantajlardan bahsetmiştir. Veri biliminin, sadece turizm değil diğer ekonomik sektörler için de finansal ve diğer kaynakların en iyi şekilde kullanılmasında eşi benzeri olmayacak imkanlar sunduğuna dile getirmiş.

Toplantı sırasında, Berlin, müşterilerine uyguladığı anketin sonuçlarını paylaşırken, Londra, London Pass ile ilgili veri analizlerini sunmuş ve sonrasında grup tartışmaları yapılmış.

Stockholm katılımcılarından ve bu yılın moderatörü Sabine Dubreuil, birlikte çalışmanın önemli olduğunu çünkü şehir kartı uygulamalarından memnun kalan müşterilerin başka bir şehirde kart almaya daha yatkın olduklarını, ankete katılan Berlin Pass kullanıcılarının %50’sinin başka bir şehirde de kart kullandığını ortaya çıkardığını eklemiş.

City-Cards-New-graphic-chart-banner

Geçen yılın buluşmasında tek bir marka olan We Love City Cards altında toplanmanın nedenleri konuşulurken, bu yılın buluşmasında 2014 Ekim ayında lanse edilen stratejinin ilk değerlendirmeleri ve Weekends in Europe Facebook sayfası hakkında ki değerlendirmeleri yer aldı. ECM’inkarşılaştırmalı değerlendirme anketi, satılan 4.2 milyon kartın etkisini kanıtlamış bulunmakta.

Brüksel maddesel olmaktan çıkan şehir kartını sunarken, Oslo mobil uygulama formunda ki şehir kartı ile olan deneyimlerini paylaşmış ve devamında mobil uygulamalar ile ilgili grup tartışmaları şeklinde devam etmiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!