Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Günümüzde tecrübe odaklı sektörde, astro-turizm ilgi odağı haline geldi ve istikrarlı bir şekilde zemin kazandı. Bu eğilimden yararlanmak için Airbnb, misafirlerine ve ev sahiplerine gerçek anlamda bir deneyim sunuyor: dünyanın ilk en büyük teleskopuyla Kızıl Gezegen’e bir bakış.

Mars, 15 yıldır olduğu gibi 27 Temmuz’dan 31 Temmuz’a kadar Dünya’ya daha yakın olacak. Aslında, kırmızı gezegen, Ay’ın kırmızıya döndüğü ve “kanlı ay” olarak adlandırılan 21. yüzyılın en uzun ay tutulmasına da neden olacak.

27’si gecesi Airbnb konukları, yıldız meraklılarına dünyanın ilk en büyük optik ve kızılötesi teleskopu olan Gran Telescopio Canarias’ı ziyaret edecek. Deneyim, yerel astronomi rehberi ve gece fotoğrafçılığı uzmanı Juan Antonio González ve GTC’nin bilimsel operasyon şefi Antonio Luis Cabrera tarafından sağlanacak.

Airbnb Experiences’ın yöneticisi Joe Zadeh; “GTC’deki bu deneyim, dünyadaki gezginler için gece gökyüzünün güzelliğine hayran olmaları ve dünyayı korumanın neden önemli olduğu konusunda halkı eğitmek için olağanüstü bir fırsat” dedi.

“Astro-turizm seyahat etmenin çevre dostu, otantik ve sürdürülebilir bir yoludur”

Zadeh; “Astro-turizm, daha az bilinen, kırsal toplulukları ekonomik olarak güçlendiren seyahat etmek için çevre dostu, otantik ve sürdürülebilir bir yoldur ve bu fenomeni, evlerini ya da astronomi tutkusunu platformda paylaşan ev sahipleri sayesinde artırmanın gururunu yaşıyoruz.”

6 saatlik deneyim, Mars‘ın gezegendeki en iyi yıldız gözlem noktalarından birinden tam olarak o kırmızı ihtişamıyla açıkça görme ve onlara karanlık gökyüzünün korunmasının önemini gösterme fırsatı verecek. Sadece bir defaya mahsus olmak üzere, ilk altı kişiye kişi başı 40 EUR (46 USD). Tüm rezervasyon ücretleri ise WWF İspanya’ya bağışlanacak.

Diğer trend olan Astro-turizm bölgeleri arasında Antofagasta (yıllık% 327 büyüme), dünyanın en iyi teleskoplarından bazılarına ev sahipliği yapan Atacama Çölü’nün yanında yer alan bir Şili şehri; La Palma, İspanya (% 90); Kiruna, İsveç (% 134); ve Yarmouth, Kanada (% 221) yer alıyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz