Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lastminute.com Grup, Forward olarak bilinen bağımsız bir medya şirketi yaratıyor.

Markaları Bravofly, Lastminute ve Rumbo‘yu içeren grup, Forward’ın (FWD) pazarlama hizmetlerine ve “şirketin evriminin bir sonraki aşamasına” odaklanmasının bir parçası olduğunu söylüyor.

Forward, diğer seyahat şirketlerinin grubun markaları arasında reklam vermelerini sağlamak için neredeyse üç yıl önce başlatılan pazarlama hizmeti olan Travel People’ı da içeriyor.

Şirket ayrıca, şirketlerin pazarlama faaliyetlerini kendi bünyelerinde gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan Playbook adlı bir danışmanlığı da başlatıyor. Travel People şimdi 60 kişilik bir ekipten oluşuyor ve Yapılan bir açıklamaya göre, yıllık medya gelirlerini% 40 oranında artırdı.

Açıklama da ayrıca, FWD’nin piyasaya sürülmesinin, şirketin teklifini genişletmek için uzmanlığını kullanmasını sağladığı da belirtildi.

Lastminute üst düzey yönetim ekibi üyeleri FWD’den hisse senetleri aldı.

Forward CEO’su Alessandra Di Lorenzo: “Avrupa genelinde Lastminute.com için şirket içi medyaya sahip olarak zorlukları yaşadık, sorunları çözdük, fırsatları belirledik ve süreci güçlendirdik. Diğer işletmeler için risk azaltılmış süreci mükemmel bir şekilde yerleştirildiğimizi ve pazarlama faaliyetlerini daha verimli, akıllı ve alakalı hale getirerek diğer markaların ilerlemesine yardımcı olduğumuzu fark ettik” dedi.

Brent Hoberman ve Martha Lane Fox tarafından Eylül 1998’de başlatılan çevrimiçi seyahat acentesi Lastminute.com, 2014 yılı sonunda 120 milyon dolara Bravofly Rumbo‘ya satıldı.

Bravofly Rumbo, yaklaşık altı ay sonra Lastminute.com Grubu olarak yeniden markalaştı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz