Arjantin Yeni Kağıt Paralarının Tasarımlarını Tanıttı. 0

Daha önce tanıttığımız yeni Norveç Kronu ve yeni Amerikan Doları haberlerimizden sonra bir güzel haber de Arjantin’den geldi.

Uruguaylı ressam ve tasarımcı Gilda Martini ve Gabriela LubianoArjantin para birimi olan Arjantin pezosu için tasarladığı kreasyon ile herkesi kendine hayran bıraktı.  Latin Amerika coğrafyasının doğal çeşitliliğinden esinlenen tasarımlar, geleneksel banknot tasarımlarına kıyasla renkli grafik stili ile göz dolduruyor.

İnsanların, binaların veya genel olarak insan elinden çıkmış öğelerin yer almasındansa bitki ve hayvan çeşitliliğine odaklanan tasarımlar çok daha özgün bir zenginliği irdeliyor.

Anayurdu Güney Amerika olan Dev Armadillo (Tatu Carreta), uçamayan bir kuş türü olarak bilinen Rhea Pampa, uçan en büyük kara kuşu olan ve Güney Amerika’ya özgü And Kondoru ve Jaguar Arjantin Banknotlarına resmedilen canlılardan. Arjantin Merkez Bankası Başkanı Federico Sturzenegger, bu banknot tasarımlarının artık herkese geleceği düşündürmesi gerektiğini söylüyor.

 

 

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.