Araç Kiralamada Müşteri Beklentileri 0

İş seyahati, tatil ya da aile ziyareti fark etmez, son yıllarda birçok insan gittikleri farklı şehirlerde evlerindeki konforu yaşamak için toplu taşıma kullanmak yerine araç kiralamayı tercih ediyor.  Verilen hizmet kalitesi artmaya devam ettikçe araç kiralamayı tercih eden insan sayısı da aynı oranda artacak gibi görünüyor. İstanbul, Ankara, İzmir’den sonra araç kiralama talebinin en yoğun olduğu Adana, Sivas, Konya, Trabzon gibi diğer Anadolu şehirlerinde de hem havaalanı hem de şehir içi araç kiralama firmalarının sayısı talep doğrultusunda her geçen gün artıyor. Müşteri taleplerini en doğru şekilde belirleyen, alanında uzman ekipleriyle hizmet veren profesyonel firmalar ise diğerlerinin içinden sıyrılmayı başarıyor.

Rent a Car

Araç kiralama sektörünün en can alıcı noktası müşteri deneyimini pozitife çevirmek için verilen hizmetin A’dan Z’ye kusursuz olması gerektiğidir. Tek bir yanlış bütün doğruları götürebilir. Çünkü seyahat halindeki insanların, özellikle tatile gitmek üzere yola çıkmış insanların beklentilerindeki hassasiyet doruk noktasındadır.  Farklı şehirlerde araç kiralayan insanların beklentileri henüz uçaktan iner inmez başlar ve aracı havalimanına teslim edene kadar devam eder. Araç kiraladığı firmanın havalimanı ofisini kolayca bulmak, bekletilmemek ve işlemlerini hızlıca tamamlamak ister. İzmir, Ankara, Sivas ya da Adana araç kiralama fark etmez, araç kiraladığı şirketin gittiği herhangi bir şehirde aynı kalite standartlarında hizmet vermesini bekler. Kiraladığı aracın telefonda ya da internette vaat edilen araçla aynı olmasını ve kötü bir sürpriz yaşatmamasını ister. Araç kiralamadaki amaç, hayat kolaylaştırmaktır, bu yüzden aracı teslim ederken de en az teslim alırken yaşadığı konforu yaşamak ister.

Her sektörde olduğu gibi günümüzde araç kiralama sektöründe de ürün özelleştirme ve spesifik hizmet verme ön planda. Uluslararası araç kiralama firması Central oto kiralama ise bunun en güzel örneklerinden biri. Yalnızca Audi ve Volkswagen marka son model araçların kiralanabildiği centraltr.com da araçlar, müşteri ihtiyaçlarına göre ekonomik, medium, premium ve lüks olmak üzere dört farklı kategoriye ayrılıyor ve böylece seçim yapmanızı kolaylaştırıyor. Ziyaret amacınıza göre ihtiyacınızı belirledikten sonra gerisi zevkinize ve bütçenize kalıyor. Uzman ekipleri ile hizmet veren markanın tüm havalimanı ve şehir içi ofislerinde aynı kalite standartları mevcut. Kötü bir tecrübe yaşama ihtimaliniz tüm bu dinamiklerle sıfıra indirgeniyor ve size doğru seçim yapmış olmanın hazzını yaşamak kalıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.