AquaBooth, Otel ve Plajlarda Yepyeni Bir Pazar Yaratmayı Hedefliyor

Dijital Ajans Hisseli Harikalar, 2006’dan bu yana reklam ajansları ve doğrudan müşterileri için teknoloji üretiyor ve geliştiriyor. Yaptıkları işi, kısaca insanların birbirine anlatacakları deneyimler tasarlamak olarak özetliyorlar. Son 10 yıldır pek çok markanın müşterileri için farklı mekanlarda deneyimler ve teknoloji odaklı ürünler tasarladılar.

Bunlar arasında oldukça eğlenceli ürünler de var. Yaz aylarında sahillerde kullanılmak üzere müşterileri için tasarladıkları ürünler de bunların arasında yer alıyor. İşte dünyanın ilk sualtı robotu Aquabooth‘u da bu süreç sonunda hayata geçirmişler.

Hisseli Harikalar kurucusu Atilla Baybara projenin nasıl hayata geçtiğini ve hedeflerini şöyle anlatıyor: “Tatildeyken insanlar zamanlarının büyük çoğunluğunu suyun içinde geçiriyor. Biz de suda geçirdikleri zamanlar için bir etkileşim ürünü tasarlamaya karar verdik. Denizde veya havuzda bir deniz topu basitliğinde, eğlenceli bir ürün hedefiyle dünyanın ilk sualtı fotoğraf robotu Aquabooth‘u tasarladık ve 2015 yılında patentini aldık. Aquabooth basit bir kurulumun ardından kullanıma hazır hale geliyor. Modülün yanına gelen kullanıcı, modülün üzerinde bulunan butona dokunduğunda Aquabooth aktif hale geliyor. Üzerinde bulunan ekran aracılığıyla kullanıcının sualtında nasıl poz vermesi gerektiğine dair yönlendirme animasyonları izletiyor. Yönlendirmeleri takip eden kullanıcı suya dalarak poz veriyor. Ekran üzerinde çektiği fotoğrafı anında görebilen kullanıcı bu işlemi dilediği kadar tekrarlayabiliyor.”

Render Sahil

[g1_button link=”http://goo.gl/5x45Om” linking=”default” size=”m” type=”standard” style=”simple” text_color=”#4c3f3d” background_color=”#ffcf00″]Aquabooth Bilgi[/g1_button]

OTELLER VE PLAJLAR İÇİN YEPYENİ TİCARİ BİR ÜRÜN

Kullanıcılar suda Aquabooth ile eğlenirken, fotoğraflar Aquabooth aplikasyonuna senkron ediliyor. Senkron edilen tüm fotoğraflar yine aplikasyon üzerinden Wi-Fi yazıcıya gönderilerek çıktısı alınabiliyor. E-posta olarak gönderilebiliyor ve sosyal medyada Facebook ve Twitter üzerinden paylaşılabiliyor.

2015’te Çeşme’nin en büyük plajlarından birinde yaptığımız iki aylık deneme süresince misafirler Aquabooth ile günde ortalama 900 fotoğraf çekti ve 200 kadarını bastırıp satın aldı. Daha önemlisi iki haftalık kullanımın ardından plaj misafirleri arasında yaptığımız anketlerde Aquabooth‘un bu plaja gelmek için bir tercih nedeni olacağı ortaya çıktı.

Bu yönü ile Aquabooth otellere ve plajlara yeni bir katma değer ve ticari kazanç sunuyor. Misafirler suda Aquabooth ile eğlenirken işletme, çekilen fotoğrafları basılı olarak satarak bundan gelir elde edebiliyor.

KOLAY KURULUM

Aquabooth fikri ilk aklımıza geldiğinde bir son kullanıcı ürününden ziyade bir etkinlik ürünü olarak düşünmüştük. Birçok farklı prototip sonrasında elektronik ve yazılım anlamında başarılı ancak kurulumu ve kullanımı zor bir ürün ortaya çıkmıştı. Geçen süreç sayesinde elde ettiğimiz deneyimlerle kurulumu ve kullanımı kolay, sürekli geliştirilebilir bir ürünün nasıl olması gerektiğini deneyimledik. Türkiye’de üretilecek ürünümüzün dünya çapındaki tüm havuzlarda bir plaj topu veya deniz yatağı gibi yaygın ve vazgeçilmez bir ürün olacağından şüphe duymuyoruz. Aquabooth‘un dünya pazarında henüz bir benzeri veya rakibi yok. Türkiye’de geliştirdiğimiz bu ürünün dünya çapında kendi pazarını yaratacağını düşünüyoruz. Halihazırda son prototipini geliştirdiğimiz ürünümüzü ihracat ve kalite sertifikalarını alarak tüm dünyaya ihraç etmeye vakit kaybetmeden başlamak istiyoruz.”

IMG_0247

[g1_button link=”http://goo.gl/5x45Om” linking=”default” size=”m” type=”standard” style=”simple” text_color=”#4c3f3d” background_color=”#ffcf00″]Aquabooth Bilgi[/g1_button]

ARIKOVANI.COM ÜZERİNDEN ÖN SİPARİŞ

Bugüne kadar yatırım desteği almayan Aquabooth’un seri üretimi için gerekli sermayenin kitle fonlama yöntemiyle sağlanması planlanıyor. Arikovani.com kampanyasına yeni başlayan ekip, kampanya boyunca Aquabooth’u Nisan 2017’de teslim etmek üzere yüzde 30 indirimli olarak satıyor.

Arikovani.com üzerinden projeye destek olmak isteyenler için küçük ödüllerin yanı sıra oteller ve girişimciler içinde özel satın alma paketleri bulunuyor.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!