Apple, Haritalama Araçları Geliştirmeleri Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Bu sonbaharda yeni işletim sistemi iOS 11’i çıkaracak olan şirket, sesli asistan Siri’yi daha geniş kitlelere ulaştırmak için mobil uygulama geliştiricileri tarafından yazılım kurulabilmesini sağlayacak, seyahat ve diğer görevler için de genişleme söz konusu olacak.

Şimdiye kadar yalnızca paylaşımlı hizmetler sunan seyahat şirketi geliştiricileri Siri’nin yeteneklerinden faydalanmayı başarmıştı.

Örneğin; artık seyahat rehberi planlama uygulaması yapanlar, insanların fikirlerini bir listeye eklemek üzere onlar hakkında konuşmalarına izin verebilecek.

Gezginler için ise Siri’nin yeni çarpıcı özelliği olan insan sesinde dil çeviri hizmetleri çok daha anlamlı.

Örneğin; Siri’ye sahip olan bir gezgin, bir restoranda en popüler yemekleri sormak istediğinde, Siri otomatik olarak Çince, Fransızca, Almanca ve İspanyolca’dan İngilizceye çeviri yapabiliyor.

Google’dan gelen haberlere bakılırsa, geçtiğimiz yıl son on yıl ile kıyaslandığında metin tabanlı dil çevirilerinde niteliksel açıdan büyük bir ilerleme söz konusu.

İlgili seyahat teknolojileri haberlerine göre, yeni işletim sistemi piyasaya sürüldüğünde Apple Haritalar, ilk olarak Amsterdam’dan Vancouver’a uzanan 30 havaalanının detaylı kat planlarının sunulmasıyla birlikte daha kullanışlı hale gelecek.

Seyahat pazarlamacıları, Apple’ın işletim sistemi ve yeniden tasarlanan web tarayıcısı Safari’nin kullanıcıları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istediğini ve elde ettiği bu bilgileri kullanarak onlara bu bilgilere ilişkin bilgiler sunmak istediğini de bilmek isteyecektir.

Kaliforniya, San Jose’de düzenlenen etkinlikte sahnede yer alan Apple yöneticileri, bunun nasıl olacağını açıkladı. Açıklamaya göre; eğer bir kullanıcı İzlanda hakkında bir makale okuyor olsaydı, Apple News, İzlanda hakkında daha fazla makale önerisinde bulunacaktı ve mesaj uygulaması da İzlanda destinasyonları için doğru yazımları otomatik olarak vurgulayacaktı.

Bu, tüketicilere amaca uygun içeriklerle ulaşmayı uman pazarlamacılar için potansiyel faydaları olan bir özellik.

Etkinlikte, Apple Watch da Siri yüzü ile dikkat çekti, Siri aldığı önemli bilgileri dijital asistana iletiyor ve diğer takvim ve mesajlaşma uyarılarıyla seyahat rehberlerini birleştirebiliyor.

Şirket buna örnek olarak, üçüncü taraf mobil uygulaması ile potansiyel bir entegrasyon örneği olan JetBlue uçak rezervasyon uygulamasını kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!