Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Gümrük ve Sınır Muhafaza Birimi (GSMB), hayvan-bitki haşereleri ve hastalıkları taşıyabileceğinden dolayı tarımsal ürünlerin ülkeye giriş izni olmadığını belirtti. Bunlar et, meyve, sebze, bitki toprak, hayvan ve bitki ürünleri olabilir ve bunların ülkeye sokulması Amerika’nın ürünlerine ve hayvan pazarına tehdit oluşturmaktadır.

Bu tarz organizmalar yüksek derecede bulaşıcı hastalıklar taşır ve ülkedeki hayvanlara bulaştırarak ürün kaybına ve sonuç olarak da et ve hayvan ürünlerinde fiyatların artışına sebep olur. Bazı haşaratlar çimenliklere, süs bitkilerine, ağaçlara ve hatta evlere zarar verebilir.

Hamur işi ve bazı peynir türleri ülkeye kabul edilmektedir.

Bu ürünleri ülkeye getirebilmek için izniniz olmalıdır. Bazı bitki türleri, tomurcuklar, işlenmemiş bitki ürünleri, tohumlar ve ABD’de tükenmekte olan türleri getirebilirsiniz. Tükenmekte olan ürünler için bitkilerin yetiştiği ülkeden ithalat izni gerekmektedir.

ABD Tarım Dairesi ve İç Güvenlik Bölümü ülkeye girişlerde yabancı ve hastalıklı tarım ürünlerini tanıma ve ülkeyi bunlardan korumada birlikte çalışıyorlar. Tarım Dairesi’nin Hayvan ve Bitki Gözleme Servisi tehlikeli olan ve ülkeye girmemesi gereken ürünler hakkında bir politika geliştiriyor. Bu tarımsal politika ABD Gümrük ve Sınır Muhafaza Birimi tarafından güçlendiriliyor. El konulan ürünler Gümrük ve Sınır Muhafaza Birimi’nin özel tesislerinde imha ediliyor.

Neyi getirip getiremeyeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adresle iletişime geçin.

Amerika Gümrük ve Sınır Koruma Birimi Alan Çalışmaları Ofisi

Tarım İşleri ve İrtibat Bürosu
1300 Pennsylvania Ave, NW
Washington, DC 20229

Daha fazla bilgi için  1-866- 72348247 arayabilirsiniz.

GSMB: Amerika’nın Tarım Kaynaklarını Koruma

Amerika’dan Vize Nasıl Alınır ?

Samet Oynamis | [email protected] | [email protected]

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz