Amerika’nın En Güzel 6 Kasabası

Sizinde aklınıza çoğunlukla her şeyi bırakıp küçük bir köye ya da kasabaya yerleşme isteği gelmiyor mu? Doğanın müthiş uyumu izlerken kulağımda müzik sesi gibi suların şırıldaması ve yolda olmak isteği bir anda yeniden alevlendi sanki.

Seyahat dergisi Travel + Leisure’da bunu duymuş olacak ki “Amerika’nın En Güzel Kasabaları”nı bizim için sıralamış.

1. Hood River, Oregon

kukuleta nehir oregon

Meyve bahçeleriyle, şarap imalat atölyeleriyle Portland’ın 60km dışındaki Hood River bir mevsimlik kaçışlarınız için ideal bir yer olabilir.

2. Portsmouth, New Hampshire

portsmouth yeni hampshire

Portsmouth, Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski şehirlerinden ya da kasabalarından biridir dememiz daha doğru olacak. 20bin nüfuslu deniz kenarındaki bu yerleşim yeri özellikle kafeleri, restorantları, barları ve üst düzey Amerikan yaşamını sunan bu şehire hayran olacaksınız.

3. Ogunquit, Maine

ogunquit maine

“Deniz kenarında güzel yer” anlamına gelen yaklaşık 1000 nüfuslu Ogunquit’te hayal ettiğiniz tüm emeklilik aktivitelerini yapabilirsiniz en çokta zamanınızı balıkçılık yaparak geçirebilirsiniz.

4. Bayfield, Wisconsin

Bayfield wisconsin

Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Bayfield’e yaprak gözetleme sezonunda mutlaka gitmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca gitmişken Apostle adasındaki mağaraları da görebilirsiniz.

5. Lewisburg, Batı Virginia

Lewisburg batı virginia

Greenbrier vadisindeki bu küçük kasabada sanat galerilerini gezerken ve küçük kafelerin sıcak kakaolarını yudumlarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

6. Beaufort, Kuzey Carolina

bofor kuzey carolina

Haftasonu kaçamaklarınız için biçilmiş kaftan olan Beaufort’ta pitoresk sahil manzarası eşliğinde romantik bir tatil geçirebilirsiniz.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!