Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Turizm Acentalarının Sayısı Artıyor.

Turizmde yeni rekorların beklendiği 2019 yılının ilk çeyreğinde, ülkemizi ziyaret eden yabancı turist sayısının yüzde 5,33 artmasıyla beraber turizm sektörünün yüzü gülmeye başladı. Bu sene, yıl sonuna kadar Türkiye’ye gelen turist sayısında yüzde 10-12 civarında artış bekleniyor.

Beklenen bu artışın önemli sebeplerinden biri de yurtdışındaki Türk tur operatörü sayısının artması. Özellik Mehmet Ersoy’un Turizm Bakanı olması ile sıkça dile getirilen bu durum son dönemde meyvelerini vermeye başladı diye düşünüyoruz.

2019’UN TURİZM YILI OLMASI BEKLENİYOR

Yayınlanan 2019 Turizm Bakanlığı verilerine göre turizm sektörü 2 yıldır sürekli büyüyor. Önümüzdeki aylarda sezonun açılmasıyla beraber turizm sektöründeki büyümenin ivme kazanacağı, ülkemize giriş yapacak turist sayısının da artacağı tahmin ediliyor.

ARTIŞIN SEBEBİ BELLİ AÇIK

Bu yıl turizm sektöründe kazanılan ivmenin en büyük sebeplerinden biri ülkemizin güzelliklerinin gerek Turizm Bakanlığı’nın gerekse turizm acentalarının yurtdışında reklam ve tanıtım çabaları oldu. Pek çok turistin tatil destinasyonu olarak ülkemizi seçiyor olmasıyla ileriki aylarda daha büyük rakamlar görmemiz de mümkün olacak.

200 BİN AMERİKALI BEKLENİYOR

Türkiye, ABD’de hem Turizm Bakanlığı ve Türk Hava Yolları’nın hem de Vaşington Büyükelçiliği‘nin ülkemizin doğal güzelliklerini, değerlerini ve kültürünü tanıtma çabasıyla Amerikalı gezginler için yeniden popüler bir destinasyon olmak üzere. Amerikalılar, deniz,kum,güneş tatilinin yanı sıra kültür ve doğa turizmine de oldukça ilgililer. Ülkemizin bu açıdan büyük bir potansiyele sahip olması da Amerikalıları ülkemize çeken önemli etkenlerden biri.

“AMERİKA’DA TURİZM ACENTALARININ SAYISI ARTIYOR”

Amerika’daki 300 milyonluk turizm potansiyelinin farkına varan seyahat firmalarının izlediği yollardan biri de ABD’de şube açmak. Yalnızca seyahat firmaları değil, bireysel, hatta home office çalışanları bile ABD’ye gitmelerine gerek kalmadan Amerika’da turizm acentası açabiliyor. amerikadasirket.com vasıtasıyla home office olarak ABD’de şirket açmak yada Türkiye’deki şirketin şubesini Amerika’da açmak mümkün. Amerikadasirket.com’un sahibi Samet Oynamış, “Türkiye turizmine katkıda bulunmak isteyen aynı zamanda da para kazanmak isteyen birçok girişimci Amerika’da şirket kurmaya yönelmeli. Bu noktada Amerika pazarı Türk girişimciler için oldukça iyi bir fırsat.” diyor. Öte yandan, Amerika’da turizm acentası kurulumunun önemini vurgulayan Amerikadasirket.com Türkiye temsilcisi Fatih Pekar, “Özellikle freelance home office çalışanları bu sistemi tercih ediyor. Evde otururken başka şirketlerin işlerini yapmaktansa bizim danışmanlığımız sayesinde ABD’de kurduğu şirketle kendi işlerini yürütüyorlar. Hem bu sayede daha fazla para kazanıyor hem de Türkiye turizmine katkı sağlıyorlar.” diyor.  Sözlerine ABD’de kurulan turizm acentalarının uluslararası bilet dağıtım sistemlerine de daha kolay ulaşabildiğini de belirten Pekar girişimcileri ABD’de turizm acentası kurmaya davet ediyor. Sözlerine şöyle devam eden Pekar “ABD pazarı muhakkak değerlendirilmesi gereken bir pazar, potansiyeli turizm sektörü için çok geniş” diyor.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!