American Express Sanal Seyahat Asistanı Mezi’yi Satın Aldı 0

Seyahat ve konaklama konusunda ciddi girişimlerde bulunan, Am-Ex ile müşterilerine puan toplama ve pu puanlar ile seyahat ve konaklama imkanı sunan American Express Yapay Zeka’dan Güç Alan Sanal Asistan Mezi‘yi satın aldı.

Satış işleminin tutarını açıklamaya American Express sadece Mezi‘nin tamamiyle American Express‘in bir yan kuruluşu olacağını duyurdu. Mezi uygulaması, gezginlerin uçuş, otel veya restoran rezervasyonları için istekte bulunmalarına izin veriyor. Öte yandan öneriler sunan uygulama, kullanıcının isteği üzerine seyahat düzenlemeleri de yapıyor.

Mezi’nin mobil uygulaması, kullanıcılarına, mesajlaşma türü bir arayüze ya da sohbet botuna ne aradıklarına dair sadece birkaç şey yazarak, seyahat ettikleri her yerde uçuşlar ve oteller bulma, rezervasyon yaptırma ve restoranlarda yer ayırtma olanağını sunuyor.

IBM Watson ya da diğer sağlayıcıların Yapay Zeka’larına dayanmak yerine Mezi, mobil uygulamasının kullanıcılarla sohbet edebilme becerisine sahip olmasını ve kullanıcıların her istekte bulunuşlarında, onların ihtiyaçlarını karşılayacak üç seçeneği filtrelemesini sağlamak için kendi derin öğrenme ve doğal dil işleme sistemlerini geliştirmiş bulunuyor.

Kayak ve Google gibi büyük oyunculardan Hitlist ya da Skyscanner gibi büyümekte olan girişimlere, seyahat mobil uygulamaları halihazırda kullanıcılara yolculuklar planlama ya da uçuşlarda, otellerde ve çok daha fazlasında harika teklifler bulma konusunda yardımcı oluyor. Ancak bunların büyük bir bölümü, kullanıcıların, satın alma işlemlerini tamamlamaları için ilave web sitelerine bağlanmalarını gerektiriyor.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe