American Express Global Business Travel, Amadeus NDC-X Programına Katılıyor 0

American Express Global Business Travel (GBT), Amadeus’un yeni NDC destekli çözümünün denenmesine yardımcı olmak için NDC-X programına katıldı.

Seyahat yönetimi alanında faaliyet gösteren küresel iş ortağı, yeni NDC akışı olan “alışveriş yap, sipariş ver, öde” sistemini test etmek ve tanımak için Amadeus’un NDC destekli çözümünü kullanacak. Bu işbirliğiyle birlikte, GBT’nin 2019’daki hizmet kapasitelerini de kapsayacak olan çözümün, endüstriyel versiyonunu hayata geçirme hazırlığı kolaylaşmış olacak. Bu anlaşma, American Express GBT’nin, Amadeus’un küresel dağıtım sisteminden erişilen kapsamlı seyahat içeriklerinin yanı sıra NDC içeriğine de erişeceği anlamına geliyor.

American Express Global Business Travel Küresel Tedarikçi İlişkileri Başkan Yardımcısı Michael Qualantone konuyla ilgili şunları söyledi: “Amadeus ile çalışarak, zaten geniş kapsamlı bir seyahat içeriğine erişim sağlıyorduk. Şimdi ise NDC sayesinde müşterilerimize çok daha fazlasını sunabileceğiz. Bu içerik hem dijital self-servis hem de acente araçları yoluyla tüm satış noktalarında erişilebilir olacak. Sektör hangi yöne doğru gelişirse gelişsin, verimlilik ve hizmet kalitesi bizim her zaman en önemli önceliklerimiz arasında olacak. Uzun soluklu dağıtım ortağımız Amadeus ile NDC-X programında birlikte çalışarak bunu sağlayabileceğiz.”

Amadeus NDC-X programı Başkan Yardımcısı Gianni Pisanello, NDC’nin sektöre hizmet etmesi ve yolcular da dahil olmak üzere herkese fayda sağlaması için birinci şartın, işbirliği yapmak olduğunu vurguladı ve “American Express GBT gibi yenilikçi ve müşteri hizmetlerine odaklanan bir iş ortağının NDC-X programına katılarak NDC destekli çözümümüzü kullanmasını, önümüzdeki yıl programı küresel çapta kullanmaya başlamadan önce atılmış büyük bir adım olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

Amadeus’un NDC-X programı, bir BT sağlayıcısı ve aggregator olarak şirketteki tüm NDC girişimlerini bir araya getiriyor. Amadeus, NDC’nin bütün sektörde benimsenmesini sağlamak amacıyla birçok havayolu ve seyahat satış firması ile ortaklaşa çalışıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.