American Express; 2019’da Toplantı ve Etkinlik Sektörü Daha da Büyüyecek 0

Kuzey Amerika

Kuzey Amerika’daki organizatörler toplantı sayısı ve katılımcı sayısında 2019’daki tüm toplantı türlerinde artış yaşanacağını ve toplantıların çoğunun daha uzun süreceğini tahmin ediyor. Organizatörler, toplantı masraflarına bağlı olarak, uçuş maliyeti hariç olmak üzere, katılımcı başına tahmini maliyetin 1.200 ila 1.700 $ arasında olmasını bekliyor; iç toplantılar alt uçta yer alırken teşvikli olanlar ise harcamaları en yüksek olanlar olacak.

Ortalama günlük otel konaklama ücreti oranlarında yüzde 2,4 artış olması sebebiyle en büyük toplantı maliyet unsuru konaklama olacaktır. ABD’li organizatörler, oda fiyatlarının yüzde 2,68 artacağını, Kanada’daki organizatörler ise yüzde 1,25 oranında artacağını tahmin ediyor. Bu maliyetlerle başa çıkmak için organizatörler, bütçeyi aşmamak için gecelemeleri azaltmayı düşünüyor; ancak katılımcılarda tahmini artış ve toplantı süresinin uzunluğu göz önüne alındığında bu bir engel olacak.

Organizatörler ayrıca, kilit otelciler tarafından komisyonların azaltılmasının veya ortadan kaldırılmasının bütçelerinde baskıya sebep olduğunu da belirtti.

ABD’de organizatörler, Kuzey Amerika için katılımcı başına tahmini 0.8 maliyetle uyumlu olarak, toplantılarda% 0,91 artış bekliyor. Kanada’daki organizatörler toplantı harcamalarının artmasını bekliyorlar; ancak katılımcı başına maliyet kadar değil ve tüm aktivitelerde artış yaşanacak.

Avrupa

İç takım toplantıları ve eğitim toplantıları, Avrupa’daki en yaygın toplantı türleri olmaya devam edecek. Toplantı sayısının en çok yükseleceği toplantı türü, müşteri danışma kurulu toplantıları. Ürün lansmanları da artış gösterecek.

Avrupa genelinde, özellikle teşvikliler ve müşteri danışma kurulları için katılım artacaktır. İstisnalar ise teşvikli seyahatin büyümeyeceği Danimarka ve İsveç ve ne katılımcı ne de toplantı türlerine katılımın artacağı Fransa. Almanya, Polonya ve İsviçre’deki toplantı organizatörleri, çoğu toplantı türüne katılımın artmasını öngörmektedir.

Avrupa’daki organizatörlere göre, katılımcı başına maliyet 1.000 $ ile 1.590 $ arasında değişecek; maliyet iç toplantılar için aynı kalacak ve diğer tüm toplantı türleri için yüzde 0,5 ile yüzde 1,02 arasında bir artış gösterecek.

Raporda, Avrupa’daki toplantı bütçeleri için maliyetler de öngörülüyor. Avrupa’daki organizatörler, ortalama günlük otel konaklama ücretinin % 1,6 oranında artacağını ve bütçelerinin önemli bir bölümünü tüketmesini bekliyor. Buna ek olarak, komisyon kesintileri ve sıra dışı katılımcı deneyimleri sunma konusundaki sürekli artan odak planlama bütçelerinde etki yaratacaktır.

Asya Pasifik

Asya / Pasifik’teki organizatörler,çeşitli toplantı kategorilerinde büyüme bekliyor. Çin ve Hong Kong’da artan faaliyetlerle desteklenen teşvikler ve özel etkinlikler en fazla büyümeyi görecek. , Katılımın düzenli olarak iç ve eğitim toplantıları dışındaki tüm toplantı türlerinde biraz büyümesi bekleniyor. Planlamacılar, daha az toplantı alanının uygun olacağını ve bu grup otel fiyat oranlarının artacağını tahmin ediyor.

Buna ek olarak, bölgedeki organizatörler, Çin ve Hong Kong’daki yüzde 4,3’lük büyüme dolayısıyla toplantı harcamalarının yüzde 0,86 oranında artmasını bekliyor. Avustralya harcamaları yüzde 0,3 oranında, Japonya toplantıları ise yüzde 0,7 azalacak.

Orta ve Güney Amerika

2019 yılında Brezilya’daki toplantı organizatörleri, daha fazla konferans, fuar, grup teşvikli seyahati, müşteri danışma kurulu toplantıları ve üst düzey liderlik toplantıları öngörüyor.

Brezilya’daki organizatörler ayrıca, iç takım toplantıları ve eğitim dışında tüm kategorilerde katılımın artmasını öngörüyor. En büyük artış müşteri danışma kurullarında, konferanslarda, fuarlarda ve teşviklilerde olacak.

Toplantı süresindeki en fazla artış da konferanslarda ve fuarlarda ve teşviklerde gerçekleşecek. Meksika’daki organizatörler, toplantı faaliyetinin nispeten sabit kalmasını bekliyor ve konferanslar ve fuarlar hariç tüm toplantı türlerinde katılımın mütevazi olarak artmasını bekliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.