Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

E-ticaret devi Echo artık konuklara otel bilgileri hakkında soru sorma, konuklarla iletişim kurma, kendi odalarında müzik çalma ve otelle ilgili diğer hizmetlere erişme imkanını sunacak.

Bu hizmet ilk başta otelcilere sadece davetiye ile sunulmakta olup, Amazon, Marriott International’ın, Marriott, Westin, St Regis, Aloft ve Autograph Collection markalarının bir çok özelliğinde dağıtımına yönelik ürün lansmanlarından biri olduğunu söylüyor.

Otel bazlı hizmetler ve araçlar ile bağlantıya ek olarak, konuklar odadaki ışık, termostat, panjur ve eğlence gibi hizmetleri kontrol altına almak için Alexa ile konuşabilirler.

Mevcut Alexa “becerileri”, her bir cihaza eklenmesi için mülk tarafından da özelleştirilebilir.

Sunulan Özellikler ve ek özellikler

2018 yazında kullanıma sunmayı umduğu ilk cihazlarla Amazon, daha sonraki bir dönemde misafirlerin mevcut Amazon hesaplarını odadaki cihazlara bağlayabilmelerine, böylece kendi çalma listelerinden müzik çalabilmelerine veya sesli kitapları dinleyebilmelerine olanak sağlanacağını belirtti.

Alexa for Hospitality hizmeti, mülklerine dahil edilmek üzere, tatil kiralama şirketlerine (RedAwning) de genişletiliyor.

Yeni Alexa cihazları Amazon tarafından şirket içi otel teknolojisi ve platformlarıyla bağlantı kurması için yaratıldı. Mevcut yatırımları yeniden geliştirme veya yükseltme ihtiyacını ortadan kaldırıyor” dedi.

Ek olarak, DigiValet, Intelity, Nuvola veya Volara gibi mevcut sağlayıcılar tarafından geliştirilen otellerin özellikleri, konukların odadaki cihazlar aracılığıyla bu platformlarda istek yapmasına olanak sağlayacaktır.

Amazon başkan yardımcısı Daniel Rausch; “Müşteriler bize bilgi almanın, eğlencenin tadını çıkarmanın ve bağlı cihazları kontrol etmenin sadece Alexa’yı sorarak ne kadar kolay olduğunu ve müşterilerinin istediği her yerde bu deneyimleri sunmak istediklerini söylüyor.

Alexa for Hospitality, otelinizin, misafirlerini tıpkı evde olmaları gibi hissettirerek biraz daha fazlası olmasını sağlıyor ve konaklama tedarikçilerine, misafirleri için unutulmaz konaklamalar yaratmanın yeni yollarını sunuyor” dedi.

Marriott, misafirlerinin birçoğunun evlerinde sesle aktif hale getirilen teknolojiyi zaten kullandığını söylüyor, bu yüzden “bu rahatlığı seyahat deneyimlerine de genişletmek” istiyor.

Marriott International Müşteri Deneyimi İnovasyonu Başkan Yardımcısı Jennifer Hsieh; “Charlotte Marriott City Center ve Marriott Irvine Spectrum’un misafirleri, Hospitality özellikleri için Alexa’nın küratörlüğünü ilk kez listeleyenlerin arasında yer alacak.

“Otelimizde Alexa aracılığıyla sunulan yetenekleri, özellikleri ve işlevselliği nasıl genişleteceğimizi bildirmek için misafir geri bildirimini ve benimsemeyi değerlendireceğiz.”

Seyahatte Odak?

Amazon, e-ticarette hakim konumunun avantajından yararlanmak ve seyahat endüstrisinde bir adım atmak için bir süredir geniş çaplı bir çaba gösterdi.

Otel satışlarında şansız girişimler başlatıldı ve 2015 yılında bu girişimler hızla geri çekildi.

Ancak pek çoğu, fırsatın görmezden gelmek için çok büyük olduğunu ve sesle ilgili servislerin ya da diğer ürünlerin basitçe bir şeyden ziyade bir konu olduğunu öne sürdü.

OAG tarafından yapılan yeni bir araştırmada, tüketicilerin % 44’ünün Amazon ile rahatça rezervasyon gerçekleştirebileceklerini belirtti. Listedeki ikinci isim ise (% 14) uzak ara ile web devi Facebook oldu.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz