Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Amadeus, küresel otelcilik kuruluşları, Uluslararası Otelcilik Satış ve Pazarlama Derneği (HSMAI), Otelcilik Enstitüsü (IoH) ve Otelcilik Uzmanları Derneği (HOSPA) ile ortaklaşa yepyeni bir e-Kitap serisi başlattı.

Araştırmalarına göre, HSMAI üyelerinin % 76’sı, daha önce odaklanmadıkları yeni hesap türü ve gezgin segmentlerini gözlemlemeye başladı. Ayrıca, yeni bir küresel müşteri segmenti ortaya çıkıyor – “Generation Clean (Yeni Nesil Temiz), bu yeni dönemde otel alışverişinde sağlık ve hijyene öncelik verecek yeni nesil kuşaklar arası bir gezgin segmenti.

“Kimse bu büyüklükte bir krize hazırlıklı olamazdı”

E-Kitaplar, otelcilerin yerel, yurtiçi, kıtasal ve küresel bir yeniden açılmayı kapsayan dört toparlanma aşaması boyunca geliştirmeleri gereken kısa ve uzun vadeli stratejilere bakarak, çeşitli kuruluşların üyeleri arasında yürütülen araştırmalardan elde edilen önemli bulguları içermektedir. Yılın geri kalanında seyahat kısıtlamaları uygulandığında, otelcilerin stratejik olarak beklenen misafirlerini yeniden segmentlere ayırmayı ve yaklaşımlarını buna göre sunmayı planlaması gerekecektir.

Amadeus Ağırlama Başkanı Francisco Pérez-Lozao Rüter; “Hiç kimse bu büyüklükteki bir krize hazırlıklı olamazdı. Ama bildiğim şey, ağırlama endüstrisinin esnek ve insan odaklı bir endüstri olduğudur. Sektörün kilit ortağı olarak, otel uzmanlarının iyileşme yolunu oluşturmalarına yardımcı olacak kaynaklar sağlamak için bu uzmanlarla işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz ”dedi.

“Yeni ağırlama dünyasını ele almanın yeni yollarını belirliyoruz”

HSMAI başkanı ve CEO’su Robert Gilbert; “Amadeus ile ortaklık kurmanın, bu kurtarma kitaplarını endüstri profesyonellerine getirmenin ve onlara bir kurtarma rotası oluşturmalarına yardımcı olmanın önemli olduğuna inandık.Birlikte, bilgi paylaşımı, gezginlerin niyetlerini daha iyi anlama, dünyanın krizden çıkmaya başlayan bölgelerindeki en iyi uygulamaları gözlemleme ve yeni politikalar ve prosedürler uygulama yoluyla yeni bir ağırlama dünyası ile başa çıkmanın yeni yollarını belirliyoruz” dedi.

HOSPA CEO’su Jane Pendlebury; “Ağırlama operatörlerinin tüm sektördeki tepkilerinden büyük umut ve gerçek bir iyimserlik hissettim. Çok değişmesi muhtemel olsa da, endüstrimiz kesinlikle karşı karşıya olduğumuz zorluklar karşısında şaşkına dönmeyecek. Birlikte bu krizin üstesinden gelerek daha güçlü ve daha dayanıklı olacağız” dedi.

Dört e-Kitabın kapsadığı konuların listesi aşağıdaki gibi:

Ağırlama Kurtarma Planlaması – Pazarlama

•İlgili veriler ve dikkat edilmesi gereken öncü göstergeler de dahil olmak üzere bir pazarlama planı hazırlayan otelciler için tavsiyeler
•COVID-19’un neden olduğu değişen eğilimlere ve davranışlara hitap etmek için kitle profilleri ve mesajlaşma
•Mevcut konukları korumak ve farklı toparlanma aşamalarında talep çekmek için dikkate alınması gereken kanallar ve adımlar

Ağırlama Kurtarma Planlaması – Satış

•Satış ekibi motivasyonunu ve sürekliliğini sağlamak için atılacak adımlar
•Satış stratejisini yeniden konumlandırmak ve yeni grup işleri yapmak için taktik tavsiyeler
•Dijital satış dünyasında gezinmek için gereken temel beceriler

Ağırlama Kurtarma Planlaması – Gelir Yönetimi

•Kurtarma aşamalarına göre yeni bir segmentasyon stratejisi oluşturma
•Oranları korurken esnek bir fiyatlandırma stratejisi oluşturma
•Meydana gelen değişikliklere dayanarak yeni rekabet setleri oluşturma

Ağırlama Kurtarma Planlaması – Operasyonlar

•Taktik eylem adımları ve varıştan ayrılışa uygulamak için en iyi uygulamalar
•Operasyonel departmanların fiziksel uzaklaşma, sanitasyon ve temizlik prosedürlerine ve
•Kişisel Koruyucu Ekipman hükümlerine nasıl hitap edebileceği
•Yeni standartları uygularken misafir deneyimini nasıl geliştirebilir ve güven elde edilebilir

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz