Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airside’ın kimlik doğrulama platformu, ABD gezginlerinin ve ABD’ye gelen Kanadalı ziyaretçilerin, gümrükten zamansal açıdan daha verimli bir şekilde geçmeleri için pasaport uygulamasını kullanmalarını sağlıyor.

ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Airside, uygulamanın zaten sekiz milyondan fazla yolcu tarafından indirildiğini ve 30’dan fazla ABD havaalanında tanındığını söylüyor.

Kullanıcılar pasaport ve Gümrük beyan formlarını, güvenlikte geçişlerinde daha hızlı geçiş noktalarına erişmek için gidiş öncesi Airside uygulamasına gönderirler ve güvenlik taraması sonrası sınır girişi hakkında bir karar verilir.

Amadeus, teknolojiyi özel kontrollerin ötesinde konuşlandırmayı planladığını söyledi. Amadeus küresel olarak çalıştığından, teknolojinin daha iyi müşteri deneyimleri için rezervasyonlara, kruvaziyer gemisine binmeye ve uzaktan otel check-in’lerine uygulanabileceğini umuyor.

Gizlilik açısından Airside, uygulamanın bilgi depolanması için merkezi bir veri tabanı olmadığından veriler üzerinde kontrol yolcunun elinde bulunuyor. Müşteriler, ihlalleri önlemek için kendi verilerini kontrol edebiliyor.

Amadeus Girişim Başkanı Suzanna Chiu; “Bu, Amadeus Girişim’in bu yıl yaptığı ilk yatırım. Tüm yatırımlarımızda olduğu gibi, yolcu deneyimini geliştiren çözümlere odaklanıyor. Biyometri endüstri için önemli bir trend ve potansiyelini hissettiğimiz bir tanesi bugün bildiğimiz gibi hava yolculuğunu yeniden şekillendirme potansiyeline sahip. Airside, yolcu seyahatini iyileştirmek için birçok fırsat sunan yenilikçi bir kimlik yönetimi çözümü geliştirdi” dedi.

Airside, daha önce Bain Yatırım, Blazar Girişim, GroTech Girişim ve diğer önde gelen girişim-yatırım firmaları da dahil olmak üzere destekçilerden yatırım aldığını söyledi.

Airside Genel Müdürü Hans Miller; “Airside uygulamaları tasarım gereği gizliliği içeriyor ve güvenliği yaptığımız her şeyin merkezinde tutuyoruz. Amadeus tarafından yapılan bu yatırımın, dünya çapındaki yolcular için deneyimi iyileştirmeye yardımcı olacak çözümlerimizin potansiyelinin bir kanıtı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz