Amadeus ve Malezya Havayolları, Rezervasyonlar için Facebook Sohbet Robotunu Başlattı 0

Amadeus ile pilot müşterisi Malezya Havayolları tarafından ortaklaşa geliştirilen sohbet robotu, gezginlerin uçuş rezervasyonu yapmasını, rezervasyonlarını düzenlemesini ve bu özelliği zaten tanıyan müşterilerin platforma soru sormalarını kolaylaştırmak için tasarlanan yeni bir çözüm.

Facebook Messenger’da, Malezya Havayolları’nın müşterileri uçuşlara bakmak veya bir rezervasyona ilişkin soru sormak istiyorlarsa MHchat’ı kullanabilirler. Uygulama, teklifleri veya bilgileri arayarak müşterilere sunacaktır. Gezginler, aynı uygulamayı kullanarak bir işlemi tamamlayabilir, güvenli şekilde ödeme yapabilir ve aynı uygulama içerisinde seyahat programını satın alabilir.

İnsan sohbetini taklit etmek için tasarlanan MHchat, 7/24 gezginin ihtiyaçlarını anlamayı amaçlayan gerçek bir “seyahat arkadaşı” gibi davranıyor.

“Daha kişiselleştirilmiş ve entegre hizmetler”

Malezya Havayolları CEO’su Kaptan Izham İsmail; “Müşteri deneyimi Malezya Havayolları için önemli bir öncelik ve bunu sürekli geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Dijital dönüşüm stratejimiz bunun tam kalbinde yatmaktadır, çünkü misafirlerimiz için tüm temas noktalarını geliştirmek üzere sürekli olarak yeni ve yenilikçi teknolojiler kullanmaktayız.

“Amadeus ile MHchat’ın lansmanında iş birliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz ve Malezya’da bunu yolculara getirecek olan ilk firma olmaktan dolayı da heyecan duyuyoruz. Amadeus’un bu yenilikçi çözümü birkaç ay gibi kısa bir sürede sunabilme kabiliyetinden çok memnun kaldık. Müşterilerimize nasıl daha fazla daha kişiselleştirilmiş ve entegre hizmetler sunabileceğimizi keşfetmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

“Eğilim dönüşüm girişimleri… Müşteri deneyimini geliştirmek”

Amadeus Asya Pasifik, Havayolları Başkan Yardımcısı Cyril Tetaz ise; “Malezya Havayolları ile dijital dönüşümü üzerinde çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz; MHchat, havayolu şirketinin dijital kanallarını geliştirme konusundaki kararlılığının bir kanıtıdır.

“Yenilikçi dijital çözümler üzerinde çalışırken çeviklik çok önemlidir ve Malezya Havayolları ile birlikte çalışırken, bu yenilikçi platformu üç ay içinde teslim ettik. Birçok havayolu, rekabeti ele almak için ancak her şeyden önce müşteri deneyimini iyileştirmek için eğilim dönüşümüne girişiyor” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.