Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Disketler, kasetler, ve daktilolar yeni teknolojiler dolayısıyla artık tarih oldu; fakat seyahat acentaları gelişmeye devam ediyor. Seyahat acentalarının dijital ortamlara geçiş yaptığını düşünebilirsiniz; fakat gerçekte bütüncül bir şekilde sektörün ayrılmaz bir parçası olarak yeni nesil seyahat profesyonelleri ve acentalar var.

Eğer, bir seyahat uzmanı yüksek teknolojili uygulamalar geliştirerek bilgisayarlarınızda, cep telefonlarınızda ve tabletlerinizde kullanımını sağlayabiliyorsa, bunun arkasında ekranlarınızın ardında çalışan seyahat acentaları var.

Online Seyahat Acentalarının, meta arama sitelerinin, yatak bankalarının, toptancıların ve marka iletişimlerinin çoğalması; otel rezervasyonu yapacak kişiye çok fazla seçenek sağladığı gibi, daha fazla zorluk, daha fazla kişisel hizmet alma ve daha iyi bir anlaşma fırsatını kaçırma korkusu da yaratıyor. Ancak, seyahat endüstrisi için e-ticaret alanı genişledikçe seyahat acentası kanalında da genişleme görülüyor. Amadeus, otel satanların günümüzün gezgin taleplerini karşılamaları için doğru araçlarla ve içeriklerle donatma amacıyla çok çalışıyor ve otel rezervasyon deneyiminde gezginlere daha fazla netlik, seçenek ve ödül sunuyor.

Örneğin; online profesyonel bir rezervasyon aracı olan Amadeus Hotels Plus, bütün otel kaynaklarından entegre edilmiş içerikleri Amadeus Satış Platformu bağlantısı içinde standardize eden bir format ile gösteriyor, yani seyahat acentaları bütün favori tedarikçilerine tek bir arayüz üzerinden ulaşabilir ve tedarikçiler arasında kıyaslama yaparak gezginler için en iyi seçeneği bulabilirler. Amadeus, 300 otel zincirinden ve binlerce bağımsız mülkten 1.4 milyon otel alışveriş seçeneği ve 450.000’in üzerinde mülk seçeneği sunuyor. Amadeus, ayrıca seyahat satanlara; havayolu, otel rezervasyonu, araba kiralama gibi imkanları tek bir girişle tek bir noktadan sağlıyor, bu da hizmetleri kolaylaştırırken, bakım hizmetleri, idari ve genel maliyetleri düşürüyor.

Yüksek kaliteli otel içeriklerinin tek merkezde toplandığı bu alışveriş penceresi sayesinde, seyahat acentaları; gezginin öncelikleri, seyahat politikalarının gerektirdikleri gibi çoklu parametrelerle arama motorunu kullanarak filtreleme yapabiliyorlar. Bu sayede seyahat acentaları, müşterilerin tam olarak ne aradığını birden çok websitesinden aramak yerine tek bir yerden sunabilir.

Buna ek olarak, seyahat acentaları müşterilerine doğru yerdeki doğru ürünü sunmak ve doğru hizmeti sağlamak için ödülleri ve servis ücretlerini görerek daha iyi bir anlayışa sahip oluyor, bunlar Amadeus Hotel Plus içersinde hesaplanıyor.

Satış sırasında, özel ve promosyon oranları dahil çoklu seçenekler mevcut ve her acenta, acenta gelirlerini güvence altına alarak nakit akışını geliştirmek üzere seçim hakkına da hakkına sahip. Seyahat acentaları, verimli konsolidasyon ve ödeme programlarıyla çeşitli komisyon garantileri sunan birçok tedarikçiyle çalışma seçeneğine sahip. Bunun anlamı, acentalar daha karlı bir şekilde işlerini büyütebilirler.

Amadeus’un misyonu; seyahat deneyimini basit hale getirmek, ortaklarına ve müşterilerine değer katmak. Otellere daha fazla seçenek sunmak ve seyahat satanları ödüllendirerek ve daha karlı bir şekilde işlerinin büyümesini sağlamak ise bu misyonun kalbini oluşturuyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz